Zamknij
REKLAMA

Absolutorium dla burmistrza Łobżenicy

20:07, 27.06.2022 | na podst. Gmina Łobżenica
Skomentuj fot. UMG Łobżenica
REKLAMA

Dzisiaj Rada Miejska Łobżenicy udzieliła burmistrzowi Piotrowi Łososiowi wotum zaufania za 2021 rok oraz absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy Łobżenica.

Najpierw po debacie na raportem o stanie gminy za 2021 rok radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania.

Następnie rozpatrzono sprawozdania finansowe i z wykonania budżetu, przedstawiono opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Łobżenica za 2021 rok.

Rada podjęła uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Burmistrza Łobżenicy za 2021 rok.

- Bardzo serdecznie dziękuję za udzielone wotum zaufania i absolutorium, które są potwierdzeniem właściwej realizacji planów finansowych w 2021 roku. Ta poprawna realizacja planu finansowego potwierdzona została przez Regionalną Izbę Obrachunkową, Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej w Łobżenicy oraz podczas dyskusji radnych. Na otrzymanie pozytywnej oceny składa się kilka czynników: budżet Gminy był dobrze zarządzany, sprawnie realizowany i przede wszystkim był budżetem oszczędnym. Wszystko to świadczy o naszej wspólnej odpowiedzialności - mówił burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś.

Burmistrz podkreślił, że udzielone absolutorium zapracowali wszyscy, którzy tworzą samorządową strukturę. Podziękował pracownikom referatu finansowo-księgowego ze skarbnik Danutą Dubicką na czele, zastępcy burmistrza Łobżenicy Józefowi Lewandowskiemu oraz kierownikom i pracownikom referatów organizacji i promocji oraz gospodarki i planowania przestrzennego.

Burmistrz złożył także podziękowania radnym za wspieranie realizowanych inwestycji, jednostkom organizacyjnym gminy i sołectwom za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.

- Jestem przekonany, że zmierzamy w dobrym kierunku a nasza praca daje oczekiwane efekty. Dzisiaj jak nigdy przedtem bardzo inwestujemy, sprzyjają temu rządowe środki. Odwaga i skuteczność w ich pozyskiwaniu pozwala naszej gminie mocno się rozwijać. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za zaangażowanie w sprawy naszej lokalnej społeczności - powiedział burmistrz Łosoś.

 

(na podst. Gmina Łobżenica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%