Zamknij
REKLAMA

Powstaje nowa sala wiejska w Krzewinie. Inne już po remontach

13:17, 05.08.2022 | fot. UMiG Kaczory
Skomentuj fot. UMiG Kaczory
REKLAMA

W Krzewinie od podstaw powstaje nowa sala wiejska. Prace rozpoczęły się w 2021 roku.

W ramach inwestycji powstanie sala wiejska wraz z zapleczem socjalnym, tarasem i zagospodarowaniem terenu. W obiekcie znajdować się będzie również hol z szatnią, mniejszą salką, toalety, a także kuchnia i zaplecze kuchenne z pomieszczeniami gospodarczymi.

Powierzchnia zabudowy wynosi 478,00 m². Teren wokół obiektu zostanie utwardzony kostką brukową, zostaną wykonane podjazdy, chodniki oraz parking. Zakres prac obejmuje również wykonanie nasadzeń, oświetlenia zewnętrznego oraz ogrodzenia.

Miasto i Gmina Kaczory zapłaci wykonawcy niespełna 2 miliony złotych. Część z tej kwoty (500 tys. zł.) zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycję wykonuje Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomir Lisiewicz ze Stróżewa.

W lipcu zakończono prace remontowe na sali wiejskiej w Zelgniewie. W ramach inwestycji przeprowadzono remont sali głównej, małej sali, korytarza i szatni. Wyremontowano i powiększono łazienki, a kuchnię doposażono w nowe meble i meble gastronomiczne. W sali głównej zdemontowana została scena, dzięki czemu powierzchnie podłogi na sali powiększono o ok. 50 metrów kwadratowych, na których położono nowy parkiet, a pozostałą część parkietu odnowiono. Wymieniono stolarkę okienną, również na małej sali i w toaletach. Położono nową instalację elektryczną, instalację co wraz z kotłem gazowym, zamontowano nowe lampy, odmalowano i położono tynki dekoracyjne. Ponadto odnowiono elewację na budynku, a wokół sali został zagospodarowany teren. Położono 150 metrów kwadratowych utwardzenia z kostki polbrukowej i zamontowano nowe ogrodzenie. Planowane są również nasadzenia.

W lipcu tego roku wyremontowano również dach razem z opierzeniami na sali wiejskiej w Morzewie.

Natomiast w ubiegłym roku zakończono prace remontowe na sali wiejskiej w Śmiłowie, gdzie powiększono kuchnie o pomieszczenie gospodarcze oraz wyremontowano korytarz. Zlikwidowano małą salkę, a pomieszczenie podzielono na szatnię i magazyn. Część metrażu poświęcono również na powiększenie łazienki. Pomieszczenia wyremontowano i odnowiono. Prace zakończono w grudniu.

(fot. UMiG Kaczory)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SS

1 1

Super👍 14:55, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%