Zamknij
REKLAMA

Ekologiczna choinka od leśnika

10:45, 10.12.2019 | RDLP w Pile
Skomentuj fot. RDLP
REKLAMA

W okresie przedświątecznym leśnicy oprócz sprzedaży choinek oferują wspólne ognisko, świąteczną atmosferę tworzoną przy akompaniamencie kolęd, a nawet spotkanie ze św. Mikołajem.

Przy plantacji w Nadleśnictwie Człopa każdy będzie mógł sobie wybrać drzewko świąteczne, które leśnicy pomogą ściąć. Spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem z dziećmi. Nadleśnictwo Jastrowie organizuje akcję „Choinka od leśnika. Rodzinne poszukiwanie drzewka bożonarodzeniowego” połączoną ze wspólnym ogniskiem na Szkółce Hajda. „Choinka z lasu” to wydarzenie, które odbędzie się na placu przy Nadleśnictwie Kalisz Pomorski. Pojawi się tam również św. Mikołaj, który będzie rozdawał dzieciom cukierki i drewniane bombki. Na Wigilię miejską, która odbywa się na rynku w Chodzieży, zajedzie choinka podarowana przez Nadleśnictwo Podanin.

Wspólne ubieranie choinki w swojej siedzibie oferuje młodzieży szkolnej Nadleśnictwo Trzcianka. Każdego roku zapraszana jest młodsza klasa spośród szkół biorących udział w konkursach przyrodniczych. Strojenie świątecznego drzewka ma charakter uroczysty i połączony jest z zajęciami świąteczno-przyrodniczymi. Akcja zakończy się na przekazaniu uczestnikom drobnych upominków. Możliwość wyboru choinek połączone z ogniskiem przy dźwiękach kolęd oferuje także Nadleśnictwo Tuczno.

Zapraszamy do nadleśnictw po choinki prosto z lasu. Polecamy żywe choinki ponieważ są 100% ekologiczne, w pełni biodegradowalne. W przeciwieństwie do sztucznych, wyprodukowanych z plastiku, przy dużym zużyciu prądu i wody, są po prostu naturalne i później mogą być wykorzystane do stworzenia małych dzieł sztuki, użytecznych przedmiotów lub posłużyć jako opał. 

(RDLP w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

druh Boruhdruh Boruh

4 2

Czy ja dobrze rozumiem, że za choinkę z lasu który należy do mnie i reszty społeczeństwa mam płacić leśnikom którzy są naszymi pracownikami zatrudnionymi aby dbać o nasz wspólny majątek jakim są lasy? 16:15, 10.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TakTak

3 3

Bo zaraz sie zlecą Janusze z Grażynami, wykarczują las i tyle bedzie ze wspolnego dobra. 19:42, 10.12.2019


gajowy Gugałagajowy Gugała

2 1

Janusze i Grażynki to to wspólne dobro nam sprzedają, podczas gdy sami sobie biorą za darmo. 21:35, 10.12.2019


OlaOla

2 0

A ja myślałam że Janusze i Grażynki, tzn. leśnicy karczują to nasze dobro od dawna 21:54, 10.12.2019


REKLAMA