Zamknij
REKLAMA

Ważna umowa o współpracy w edukacji młodzieży

12:00, 07.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Pile zawarto umowę o współpracy pomiędzy Powiatem Pilskim i Powiatem Wałeckim w zakresie edukacji młodzieży szkół średnich.

Umowę podpisali starosta pilski Eligiusz Komarowski, wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich, a w imieniu powiatu wałeckiego starosta Bogdan Wankiewicz. Dokument zakłada współpracę m.in. przy wykorzystaniu bazy dydaktycznej do przeprowadzania egzaminów zawodowych, czy do zajęć praktycznych uczniów, wsparcie kadrowe podczas egzaminów, a także pomoc w organizacji kształcenia zawodowego - kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz dokształcania zawodowego.

- Współpraca dotyczy szkół ponadpodstawowych w naszych powiatach, które muszą działać elastycznie zarówno w organizacji kształcenia, jak i formach. Chcemy w ten sposób pomóc sobie wzajemnie. Przede wszystkim chodzi o to, by nie powielać kierunków, które tworzymy czy zamierzamy rozwijać, a także by wykorzystać już istniejącą bazę dydaktyczną do nauki zawodów, w tym bardzo zaawansowanych technicznie, gdzie wyposażanie pracowni jest bardzo kosztowne. Powiaty pilski i wałecki to jeden subregion, a więzi, które tworzyliśmy przed laty będąc w jednym województwie pilskim, nadal pozostały. Dojazd młodzieży na zajęcia praktyczne do wybranych szkół ze względu na niedużą odległość nie powinien stanowić problemu - uważa starosta Eligiusz Komarowski.

Umowa o współpracy ma również ułatwić młodzieży kształcenie na wybranych kierunkach.

- Szkoły w powiecie pilskim są doskonale wyposażone i świetnie sobie radzą. Posiadają doskonałą bazę do przeprowadzania egzaminów zawodowych. Naszą największą obecnie inwestycją jest budowa nowoczesnych warsztatów przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego. Chcielibyśmy, aby nauczyciele wymieniali się swoim doświadczeniem, a także mogli wzajemnie korzystać z bazy dydaktycznej - mówi starosta wałecki Bogdan Wankiewicz.

Umowa o współpracy ułatwi dyrektorom szkół i placówek zawieranie i realizację porozumień i umów już bezpośrednio między nimi.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA