Zamknij
REKLAMA

Sadzą zieleń przed budynkiem dawnego kina "Iskra"

08:00, 23.09.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Pile sadzą ozdobne rośliny przed wyremontowanym budynkiem dawnego kina "Iskra" i swojej szkoły przy ulicy Kilińskiego.

- W pracach uczestniczą uczniowie klas II i III kierunku architektury krajobrazu, którzy uczą się m.in. projektowania ogrodów, w tym roślinności, jej nasadzeń i dbania o nią. Wszystko zostało skrupulatnie przemyślane i zaplanowane z opiekunami kierunku - mówi Artur Jeż, dyrektor szkoły.

Kierownikami projektu i opiekunami kierunku są nauczyciele Sylwia Kubińska i Pawel Antonić, a uczniowie wykonują prace w ramach praktyk zawodowych.

- Budynek po modernizacji już wygląda pięknie, a teraz będzie tu jeszcze piękniej. Brawo uczniowie! - chwali Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Budynek dawnego kina "Iskra" został gruntownie zmodernizowany, łącznie z salą widowiskową, w której od strony ulicy odsłonięto okna, które przez lata były zamurowane. Przywrócono mu również dawny wygląd. Z kolei cały kompleks budynków zyskał nowy dach i elewację. Modernizacja została wykonana w 85 procentach z funduszy unijnych (WRPO na lata 2014-2020) pozyskanych przez Powiat Pilski i kosztowała ok. 5 mln zł.

W części, w której mieściło się kino, powstanie Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej "Iskra", z którego mieszkańcy będą mogli jak dawniej korzystać i to za darmo. Wkrótce nastąpi jego otwarcie.

Rewitalizacja odbyła się w ramach tego samego projektu, co odbudowa Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile: "Nowoczesne centra społeczno-rekreacyjne Powiatu Pilskiego - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile".

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ww

0 0

może uczniowie ze Szkoły Policji zrobią tak samo,pierwotnie budynek otaczał piękny żywopłot,a teraz jest betonowy plac 😠 11:19, 23.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MirekMirek

0 0

Uczniowie ze Szkoły Policji mogą utworzyć co najwyżej kordon, ale po co? 17:09, 23.09.2021


ww

0 0

żeby spacyfikować babcię z kolorową torbą,for-example..🤣 23:26, 23.09.2021


REKLAMA
0%