Ponad 30 uczestników wzięło udział w rajdzie rowerowym "Atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe okolic Wyrzyska", zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska.
Około 30 kilometrowa trasa wiodła przez malowniczy teren od Polanowa leśną ścieżką dydaktyczną na Dębową Górę (192 m n.p.m.), położoną na terenie rezerwatu przyrody "Zielona Góra”, Krostkowo, Ba?kowo, Z?uławkę i Osiek nad Notecia?, gdzie z jednej strony można było podziwiać wyniosłe, morenowe wzgórza, a z drugiej płaską jak stół dolinę Noteci.
Na starcie rowerzystów przywitała Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, życząc uczestnikom rajdu wspaniałych wrażeń.
Rajd był już w tym roku trzecim wydarzeniem, zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska, które finansowo wsparł Powiat Pilski. W lipcu odbył się spływ kajakowy Rurzycą oraz wycieczka autokarowa do pałaców znajdujących się na Krajnie w Runowie Krajeńskim, Sypniewie i Komierowie.

- Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska od wielu lat działa bardzo prężnie, organizując wiele przedsięwzięć kulturalnych, a także turystycznych. Popularyzuje historię regionu, tradycje, a także walory przyrodnicze. W ten sposób wzmacnia więź lokalnej społeczności i ją jednoczy. To bardzo ważna działalność i warto ją wspierać - mówi radna Iwona Schulz.
Złożyli życzenia świąteczno-noworoczne. Dla Was!
Nie przyjmuję życzeń od PO, PSL, POLSKA 2050. Najpierw RELIGIA ZE SZKÓŁ, a teraz życzenia. Nie!
Dry 🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪.
11:05, 2025-12-19
Wiatr na lądzie napędza polski przemysł
zawetował ustawę o rozwoju czystej i taniej energii ! 😠
snusiarz
10:22, 2025-12-19
Stacja Piła Główna będzie bardziej przyjazna podróżnym
wyloncznie dzienki kohanemu PIS ta inwestycja bendzie, mam rente na leb❤️
Super❤️
06:54, 2025-12-19
Stacja Piła Główna będzie bardziej przyjazna podróżnym
Cóż, z drogami sobie nie radzą (po ostatnich odwołaniach, S-11 w rejonie Piły niemal na pewno nie powstanie przed 2040 rokiem) to może na kolei chociaż coś dowiozą.
jego mość
01:28, 2025-12-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz