Zamknij
REKLAMA

30-kilometrowy rajd ze wzgórz w dolinę

21:17, 07.09.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Ponad 30 uczestników wzięło udział w rajdzie rowerowym "Atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe okolic Wyrzyska", zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska.

Około 30 kilometrowa trasa wiodła przez malowniczy teren od Polanowa leśną ścieżką dydaktyczną na Dębową Górę (192 m n.p.m.), położoną na terenie rezerwatu przyrody "Zielona Góra”, Krostkowo, Ba?kowo, Z?uławkę i Osiek nad Notecia?, gdzie z jednej strony można było podziwiać wyniosłe, morenowe wzgórza, a z drugiej płaską jak stół dolinę Noteci.

Na starcie rowerzystów przywitała Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, życząc uczestnikom rajdu wspaniałych wrażeń.

Rajd był już w tym roku trzecim wydarzeniem, zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska, które finansowo wsparł Powiat Pilski. W lipcu odbył się spływ kajakowy Rurzycą oraz wycieczka autokarowa do pałaców znajdujących się na Krajnie w Runowie Krajeńskim, Sypniewie i Komierowie.

- Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska od wielu lat działa bardzo prężnie, organizując wiele przedsięwzięć kulturalnych, a także turystycznych. Popularyzuje historię regionu, tradycje, a także walory przyrodnicze. W ten sposób wzmacnia więź lokalnej społeczności i ją jednoczy. To bardzo ważna działalność i warto ją wspierać - mówi radna Iwona Schulz.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA