Zamknij
REKLAMA

W Białośliwiu spotkają się miłośnicy kolejek wąskotorowych

10:02, 26.06.2018 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Od 29 czerwca do 1 lipca w Białośliwiu trwać będzie 8. Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych.

- Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Radosław Olejniczak, rzecznik prasowy Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa. - Miłośnicy starych pojazdów - motocykli i samochodów - będą mieli okazję zobaczyć różny sprzęt z różnego przedziału wiekowego. Do woli będą mogli gustować smakosze pysznych wędzony ryb oraz regionalnego piwa. Zadbaliśmy również o najmłodszych i dostarczymy im mnóstwo słodkości. Tradycyjnie cały zlot odbędzie się na stacji wąskotorówki w Białośliwiu, gdzie w piątek od godziny 12. będziemy witać pierwszych gości. Wtedy też będzie można przyjrzeć się rozładunkowi parowozów i innych eksponatów. Planujemy ściągnąć cztery parowozy, w tym pewną piękną niespodziankę z Czech. O godzinie 15:00 zapraszamy na pierwsze kursy naszą ciuchcią, również w ten dzień będzie można zwiedzić stację, dotknąć i poczuć, jak "smakuje" prawdziwy parowóz. Sobota jest dniem szczególnym, ponieważ w tym dniu zaplanowaliśmy od samego rana rozpalanie wszystkich parowozów, będzie można nauczyć się "fachu" palacza od maszynistów i poznać zasadę działania parowozu. W samo południe nastąpi uroczyste otwarcie zlotu, a godzinie 13:00 rozpocznie prezentacja lokomotyw w przepięknej paradzie. Po paradzie ruszymy z przejazdami. Naszą stałą maksymą jest to, że jeździmy do ostatniego pasażera.

W trakcie przejazdów do Kocika i Pobórki Wielkiej na stacji trwać będzie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. O godzinie 20:00 (to już dla dorosłych) rozpocznie się dyskoteka pod chmurką.

Na niedzielę zaplanowane są kolejne kursy i dalszy ciąg festynu rodzinnego.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mistrzumistrzu

9 3

Dyskoteka dla *%#)!& po podstawówkach z disco srolo na czele. Brawo wy! A motocykliści przyjadą? A jak będą to znowu powiedzą " nic tu nie ma i pojadą". 19:35, 19.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA