Zamknij
REKLAMA

Zbliżają się urodziny Sary. Wyślij jej kartkę urodzinową!

09:33, 06.11.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

U Sary Popielarskiej z Nieżychowa dwa lata temu lekarze zdiagnozowali nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Dzięki zbiórkom społecznym dziewczynka mogła przejść kosztowną terapię w Meksyku, która była dla niej jedynym ratunkiem w walce z glejakiem.

Wkrótce Sara będzie obchodzić urodziny. Stąd pomysł na kartę urodzinową dla niej.

- Wzruszyłem się widząc ból, którego nie potrafimy uśmierzyć. Sarunia - dzielna, kochana dziewczynka - walczyła bardzo i mimo wszystko wierzę, że nadal będzie walczyć... Bardzo Was proszę o modlitwę... Nie proszę o wpłaty, chociaż pokazaliście, że można na Was zawsze liczyć. Pokazaliście jak ważne jest to, by się zjednoczyć i ratować życie dziecka. Ogromna prośba o modlitwę oraz o spełnienie urodzinowych życzeń Saruni... Wyślij kartkę urodzinową dla małej Królewny... Całymi rodzinami wykonajcie ją samodzielnie i poślijcie ją na adres wskazany na plakacie  - napisał na facebooku Jakub Prahl.

Na tym samym portalu społecznościowym jest też apel rodziców dziewczynki: "Kochani, przyspieszamy 8 urodzinki Saruni. Ogólnie data urodzenia przypada 17.11.2020. Dlatego, że Sarunia słabo się czuje i choroba jej nie oszczędza, a nadal czekamy za odpowiedzią ze strony Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pragniemy już w najbliższą sobotę sprawić jej radość, by czuła się bezpiecznie w gronie rodzinnym wśród najbliższych rodziny, rodzeństwa okazać jej dużo ciepła i wywołać uśmiech na buźce. Każdy dzień jest teraz dla nas ważny. Z dnia na dzień choroba daje o sobie znać. Jest progres choroby i naciek na móżdżek. Choroba odbiera jej wszystko, co kocha. Już teraz tylko leży, mało mówi, połyka w całości jedzenie, gromadzi się ślinka w buźce. Chcieliśmy po raz drugi podejść do radioterapii, choć nie wiele daje korzyści ale czas jest w tej chwili dla nas ważny. Dwa tygodnie temu była jeszcze w szkole, bardzo lubiła zajęcia z klasą. Zaprzyjaźniła się w szkolnej ławce z Antkiem. Sporo opowiadała o przyjacielu. Dziś chce tylko się przytulać i być przy mnie blisko. Tak bardzo nie możemy w to uwierzyć a najbardziej patrzeć, jak własne dziecko męczy się i cierpi. Jeśli zechcielibyście jeszcze sprawić radość Saruni, to czekamy od Was na kartki urodzinowe. Może podpowiem: Sarunia lubiła malować serduszka, więc niech będzie ich sporo. Chcemy patrzeć, jak się znowu uśmiecha".

Oto adres do wysyłki kartek: Sara Popielarska, Nieżychowo 66 /7, 89-340 Białośliwie.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%