Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów 65+

10:51, 28.08.2020 | UM Piła
Skomentuj
REKLAMA

Miasto Piła rozpoczyna program szczepień seniorów przeciwko grypie. Jesień to okres, w którym ten wirus jest szczególnie uciążliwy. W tym roku czas ten zbiegnie się w pandemią Covid-19, a obie choroby charakteryzują się podobnymi objawami.

- Zachęcamy seniorów do wzięcia udziału w tym programie. Mamy świadomość, że osoby starsze są mocniej narażone na powikłania związane z grypą czy koronawirusem. Dlatego postanowiliśmy uruchomić specjalny program szczepień przeciw grypie dla seniorów. Z darmowych szczepień przeciwko grypie będą mogli skorzystać pilanie w wieku 65 lat i starsi. W ramach programu zakupionych zostanie około 2200 szczepionek - zaprasza prezydent Piotr Głowski.

Najprawdopodobniej do 4 września zostanie wydane zarządzenie prezydenta Piły w sprawie wszczęcia procedury wyłaniającej wykonawcę szczepień. Proces ten powinien potrwać dwa tygodnie. Następnie w porozumieniu z wyłonionym podmiotem zostanie ustalony harmonogram i procedura zgłaszania zainteresowanych seniorów.

Proces szczepień rozpocznie się najszybciej, jak to będzie możliwe, najprawdopodobniej na przełomie września i października. Akcja potrwa do grudnia.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA