Zamknij
REKLAMA

Pożar w Śmiardowie Krajeńskim. 200 tys. zł strat

10:56, 06.12.2018 | Kazimierz Wiebskowski, oficer prasowy PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piła112

Wczoraj rano doszło do dużego pożaru budynku inwentarskiego w Śmiardowie Krajeńskim.

Po przyjeździe pierwszych jednostek na miejsce pożaru, ogniem objęta była kondygnacja poddasza budynku inwentarskiego, w której magazynowana była słoma w ilości około 100 ton. W pierwszej fazie działań przystąpiono do zlokalizowania źródła ognia, wykonania otworów w poszyciu dachowym, gaszenia płonącej słomy oraz obrony budynków sąsiadujących. Akcja ze względu na konieczność przerzucania ręcznego słomy oraz pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych była bardzo ciężka.

W działaniach uczestniczyło 30 zastępów straży pożarnej - w sumie 130 strażaków. Podczas akcji zużyto około 300 butli z powietrzem, które napełniane były zarówno w KP PSP Złotów, jak i KP PSP w Pile. Prócz jednostek z powiatu złotowskiego w działaniach udział brali ochotnicy z OSP Wysoka, JRG nr 1 Piła oraz kontener z zapasem powietrza w butlach do ochrony dróg oddechowych (70 szt) z JRG nr 6 Poznań.

Na miejscu pojawili się także przedstawiciele Urzędu Gminy w Krajence oraz Starostwa Powiatowego w Złotowie, jak i sąsiadujący mieszkańcy, którzy ludzkim odruchem starali się udzielić pomocy pogorzelcom oraz walczącym z żywiołem strażakom, dostarczając niezbędny prowiant podczas działań. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Straty powstałe w wyniku pożaru wstępnie szacowane są na około 200 tys. zł. Wartość uratowanego mienia tj. budynków, zboża, sprzętu oraz zwierząt to około 300 tys. zł.

Akcja zakończyła się po przeszło 12 godzinach.

(Kazimierz Wiebskowski, oficer prasowy PSP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone