Zamknij
REKLAMA

Chciał wręczyć policjantom łapówkę

15:42, 13.10.2020 | sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Łobżenica, który mimo wcześniej orzeczonego zakazu sądowego prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Ponadto w zamian za odstąpienie od czynności zaoferował policjantom pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych.

Do dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o pijanym mężczyźnie, który zakupił kolejne butelki alkoholu i chce samodzielnie odjechać spod jednego ze sklepów na terenie gminy Łobżenica. Ekspedientka widząc sytuację nie pozostała obojętna i uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę, zabierając mu kluczyki od samochodu. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wysokiej, który potwierdził przebieg zdarzenia. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu - w jego organizmie było go ponad 2,5 promila.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna, który jechał do sklepu w tym stanie, doprowadził wcześniej do kolizji, uszkadzając bramę wjazdową na teren jednej z posesji. 33-letni mieszkaniec gminy Łobżenica poruszał się samochodem pomimo wcześniej orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna chcąc za wszelką cenę uniknąć kary próbował przekupić funkcjonariuszy, wręczając im kopertę z zawartością 2 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od przeprowadzanych czynności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, naruszenie obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów, ale także za obiecanie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Złotowie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA