Zamknij
REKLAMA

Trzeba zmienić tylko jedno słowo. A chorzy czekają

18:53, 16.06.2020 | facebook/Eligiusz Komarowski
Skomentuj
REKLAMA

- Od lutego czekamy, aż sejmik województwa wielkopolskiego zmieni w swojej uchwale przyznającej dotację na budowę oddziału dla chorych na raka jedno słowo: z "onkologicznego" na "chemioterapii" - przypomina starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Już miało to - według zapewnień, jakie otrzymał dyrektor szpitala - odbyć się na sesji w czerwcu, dlatego szpital ogłosił przetarg na budowę oddziału. Niestety radny sejmiku Jacek Bogusławski zakomunikował, że jednak odbędzie to najprawdopodobniej w lipcu. A chorzy na raka czekają na ruch polityków z Poznania, w tym radnego Bogusławskiego z Piły. My postanowiliśmy nie czekać dłużej, bo chorzy na raka nie mają na czekanie czasu. Postanowiliśmy działać inaczej i oddział powstanie. Nie można już czekać kolejnych miesięcy aż rządząca w województwie koalicja PO-PSL i SLD podejmie decyzję o zmianie jednego słowa w uchwale. Dlatego poprosiliśmy o pomoc stronę rządową - informuje starosta.

[ZT]15666[/ZT]

 

(facebook/Eligiusz Komarowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kopiuj - wklejkopiuj - wklej

2 0

W Szpitalu Specjalistycznym nie powstanie oddział onkologii. Zamiast tego, zarząd powiatu pilskiego i dyrekcja pilskiej lecznicy chce zmodernizować oddział chemioterapii. Decyzję podjęto bez konsultacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i gminą Piła, czyli sygnatariuszami porozumienia, w którym po powstaniu w Pile Ośrodka Radioterapii, dyrekcja szpitala i władze powiatu zobowiązały się do budowy oddziału onkologii.
– Cieszyłem się z porozumienia w sprawie onkologii, zawartego pomiędzy urzędem marszałkowskim, gminą Piła, powiatem pilskim, Szpitalem Specjalistycznym w Pile i Wielkopolskim Centrum Onkologii. Teraz, choć zabezpieczyliśmy 4 miliony złotych na to zadanie, okazuje się, że zmienił się cel inwestycji i zamiast oddziału onkologii, ma zostać rozbudowany oddział chemioterapii. Porozumienie w tej sprawie podpisały w maju Szpital Specjalistyczny i Wielkopolskie Centrum Onkologii. Cieszę się z tego porozumienia, chcemy pomóc, szkoda tylko, że trwa to już tak długo – relacjonuje członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski i jednocześnie zastrzega:
– Przedwczesne jest natomiast rozpowszechnianie informacji o przekazaniu przez samorząd województwa wielkopolskiego 2 milionów złotych na ten cel, bo najpierw musi zostać podpisany aneks przez wszystkich uczestników poprzedniego porozumienia, a następnie decyzję o przekazaniu pieniędzy na nowe zadanie, musi podjąć Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Dlatego poprosiłem prezydenta Piły, by jak najszybciej przygotował stosowny aneks. Jeśli to się uda i dokument zostanie podpisany, stosowna uchwała w sprawie przyznania dotacji na ten cel, zostanie poddana pod głosowanie na lipcowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – deklaruje Jacek Bogusławski.

Prezydent Piotr Głowski zapowiedział, że Urząd Miasta w Pile przygotuje aneks, choć jak podkreślił nie jest to dobra wiadomość dla mieszkańców Piły i Północnej Wielkopolski.
– Dzieje się to ze stratą dla szpitala, ale przede wszystkim dla pacjentów, którzy lekarzy onkologów nadal będą musieli szukać w Bydgoszczy, w Poznaniu, w Warszawie i innych miastach, bo w Pile będą wykonywane jedynie zabiegi. A to niezwykle ważne, by tym zabiegom towarzyszyło również specjalistyczne leczenie, bez konieczności podróżowania po Polsce – uważa Piotr Głowski.
Prezydent skomentował także podjęcie decyzji o zmianie celu inwestycji, bez porozumienia z sygnatariuszami dotychczasowego porozumienia.
– Taka decyzja powinna przejść proces uzgodnień ze wszystkim stronami. Bo jest przygotowana przez miasto dokumentacja na oddział onkologiczny, której właścicielem po przekazaniu jest powiat pilski. I ktoś powinien odpowiedzieć, dlaczego ten dokument nie zostanie wykorzystany i w ten sposób zmarnowane zostaną pieniądze publiczne – ocenia prezydent Piotr Głowski i dodaje:
– Skoro nasz region sam rezygnuje z budowy onkologii, w przyszłości może być trudno przekonać radnych wojewódzkiego sejmiku, żeby jeszcze raz przyznali pieniądze na ten cel.

Piotr Gadzinowski 08:52, 17.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczony w piśmieuczony w piśmie

4 0

Trwa festiwal wprowadzania ludzi w błąd. Może dla Komarowskiego "chemioterapia" i "onkologia" to jest to samo. Niestety tak nie jest, bo chemioterapia to tylko jedna z metod leczenia onkologicznego. Chirurgii onkologicznej już tu nie będzie. Stawianie znaku równości między chemioterapią i onkologią to zwykłe kłamstwo! 08:58, 17.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

0 0

I to mówi niezwykle kompetentny jak wielokrotnie starał się nam wmówić
Starosta Komarowski.
Kompetencje Dyrektora jak widać równe Panu Eligiuszowi. 07:18, 18.06.2020


REKLAMA