Zamknij
REKLAMA

Różowy październik w VIVO! Piła. Przyjdź na badania mammograficzne!

09:53, 15.10.2021 | VIVO! Piła
Skomentuj
REKLAMA

W październiku - Miesiącu Świadomości Raka Piersi - VIVO! Piła wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi "Europa Donna" w Pile zapraszają wszystkie panie w wieku 40+ do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Badania mammograficzne odbędą w sobotę 16 października w mammobusie zlokalizowanym przed głównym wejściem do pilskiego centrum handlowego. Obowiązują zapisy. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u pań. Każdego roku diagnozuje się go u ponad 1.5 mln kobiet na świecie. Wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczany. VIVO! Piła oraz Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi "Europa Donna" w Pile przypominają: najmniej inwazyjnym sposobem, aby przeciwdziałać chorobie jest prewencja - i zapraszają na badania mammograficzne. Stan zdrowia będzie można skontrolować w mammobusie zlokalizowanym przed pilskim centrum handlowym. Oprócz badań piersi uczestniczki wydarzenia wezmą udział w krótkim szkoleniu z zakresu samobadania piersi. Na miejscu rozdawane będą też broszury informacyjne oraz Poradnik Zdrowej Rodziny.

- Różowy październik, jak co roku przypomina nam, kobietom, o niezwykle istotnej roli profilaktyki w zapobieganiu i leczeniu choroby, która każdego roku diagnozowana jest u blisko 20.000 Polek. Dane niezmiennie zatrważają, dlatego w VIVO! z ogromną przyjemnością włączamy się w akcję, której celem jest promowanie regularnego kontrolowania stanu zdrowia - informuje Magdalena Drzewiecka, Center Manager w VIVO! Piła.

Kto może wziąć udział w badaniach? Wszystkie panie, które ukończyły 40 rok życia. Kobietom w wieku 50-69 lat mammografia będzie wykonywana bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Panie w wieku 40-50 lat oraz 70+ mogą skorzystać z badań z dofinansowaniem - za 40 zł. Warto pamiętać, że na badanie piersi należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu miesiączkowego.

- Mamy nadzieję, że świetna lokalizacja akcji zmotywuje wszystkie kobiety z Piły i okolic do udziału w niej. Badania prowadzone będą bezpośrednio przy VIVO! więc to świetna okazja, aby nie rezygnując z planów, w czasie codziennych zakupów, zadbać o zdrowie. Pamiętajmy, że mammografia jest badaniem przesiewowym, które umożliwia wykrycie niebezpiecznych zmian na ich początkowym etapie. Nie wymaga wcześniejszego przygotowywania. Nie zaleca się jednak stosowania bezpośrednio przed antyperspirantu czy perfum - mówi Magdalena Walkowiak ze Stowarzyszenie "Europa Donna". - Gorąco zapraszamy wszystkie upoważnione osoby do kontaktu i uczestnictwa - dodaje.

Zapisy odbywają się:

Badania mammograficzne odbędą się w sobotę, 16 października, w godz. 10:00-17:00 przed głównym wejściem do VIVO! (od strony ul. 14-Lutego). Serdecznie zapraszamy!

(VIVO! Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

cycekcycek

0 0

Wyobrażam sobie mammografię dla mężczyzn. 16:50, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KorkmazKorkmaz

0 2

Ja od lat robię kolonoskopię 💩nowelasowirobertasowi od hejtera z wawela 18:32, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%