Zamknij
REKLAMA

Popracują w glinie z garncarzem Zygmuntem Karwackim z J

12:56, 29.07.2016 | M.
Skomentuj
REKLAMA

W ramach organizowanych w Muzeum Okręgowym w Pile wakacyjnych warsztatów dla dzieci, we wtorki 9 oraz 23 sierpnia odbędą się zajęcia prowadzone przez garncarza z Jańczyna koło Białośliwia, Zygmunta Karwackiego.

Uczestnicy zajęć będą mieli nie tylko możliwość ręcznego lepienia z gliny, ale również skorzystają z okazji by pod okiem fachowca spróbować swoich sił na kole garncarskim. Będzie to również doskonały moment, by obejrzeć pracę samego garncarza z wieloletnim doświadczeniem oraz by samemu przekonać się, czy glina jest wdzięcznym i prostym materiałem plastycznym, czy też jest wręcz przeciwnie.

Wykonane prace przechodzą na własność uczestników, którzy będą mieli również możliwość zakupu naczyń wytworzonych przez Zygmunta Karwackiego i wypalonych w piecu garncarskim.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.00. Koszt każdego uczestnictwa 10 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 67 211 07 89 lub 67 211 07 92.

Zajęcia wpisują się w sierpniowy blok tematyczny warsztatów, poświęcony lepieniu z gliny. Tematyka taka została obrana ze względu na nową wystawę czasową „Garncarstwo przez tysiąclecia”, której otwarcie nastąpi 4 sierpnia.

 

(M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%