Zamknij
REKLAMA

Prowadzimy odpowiedzialną politykę

07.59, 14.11.2022 Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP
Skomentuj
REKLAMA

Stopa bezrobocia kolejny miesiąc utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie. Najlepiej sytuacja wygląda w województwie wielkopolskim. Co więcej, Polska jest krajem o jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. Według danych Eurostatu znajdujemy się na drugim miejscu.

Odpowiedzialna polityka pozwoliła nam uchronić miliony miejsc pracy w okresie pandemii. Przeznaczyliśmy na to miliardy złotych, choć faktycznie wprowadzenie do gospodarki tak wielkich środków jest krajowym komponentem mającym wpływ na inflację. Głównym pozostaje wojna. Najpierw energetyczna, która zaczęła się w zeszłym roku, a od lutego inwazja na Ukrainę.

Mimo problemów naszych głównych partnerów gospodarczych, nadal będziemy bronić miejsc pracy - głównej ekonomicznej tarczy chroniącej Polaków. Mimo nawoływań członków Rady Polityki Pieniężnej wybranych przez większość w Senacie, kolejny raz nie podniesiono stóp procentowych.

Wzrost PKB, a przede wszystkim miejsca pracy są najważniejsze i nie można schładzać gospodarki, jak robili to przed laty nasi poprzednicy.

(Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP)

Polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

Marcin Porzucek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SuperSuper

1 1

❤️ Wszyscy pana oglądamy w programie minęła 8 i minęła 20. 👍 Bardzo dobrze pan mówił wczoraj w programie Strefa starcia. PeOwcy boją się zaorania i nikt od nich nie przychodzi do tego programu. 13:07, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OsleOsle

0 0

Człowieku jaki wskaźnik bezrobocia , czy ty jesteś typowym *%#)!& , a twoje statystyki zaliczają ludzi którzy wyjechali pracować za granicę?? A odpowiedzialna politykę tak prowadzicie że jak staniecie przed sądem to nie powiesz on mi kazał . A będziesz siedział automacie podpisowy.... 05:50, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%