Zamknij
REKLAMA

Pomada do włosów, sprawdź, jak wybrać najlepszą?

09.59, 07.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.59, 07.09.2022
www.freepik.com

Pomada do włosów jest najczęściej wybieranym przez mężczyzn kosmetykiem do pielęgnacji. Istnieje jej wiele rodzajów, więc dobranie idealnie pasującej do naszego typu fryzury nie jest wcale łatwym zadaniem. Czym charakteryzują się pomady do włosów? Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Pomady do włosów - jakie mają cechy?

Wybierając pomadę warto zwrócić uwagę na jej konsystencję. Najtrwalsze są pomady woskowe, które są twarde w swojej strukturze. Przed nałożeniem na włosy trzeba je rozgrzać w dłoniach, co doprowadzi do ich zmiękczenia. Nieco bardziej miękkie są pasty do włosów i glinki. Najłagodniejsze w dotyku są pomady wodne. Pomady kremowe mają z kolei konsystencję galaretki.

Bardzo ważną cechą, którą posiada pomada do włosów jest tzw. chwyt, czyli moc utrwalania włosów. To od niego zależy jak długo fryzura będzie zachowywała swój kształt. Nie mniej ważne jest wykończenie, czyli stopień połysku, jaki zostawia pomada po nałożeniu na włosy. W tej grupie wyróżnić można pomady matowe, które pozostawiają naturalne wykończenie oraz rodzaje, które stwarzają duży połysk.

Coraz większą popularność zyskują pomady, które pozwalają na przeczesywanie włosów w ciągu dnia. Do tego celu stosuje się rodzaje woskowe i UWB. Słabiej z tym zadaniem radzą sobie pomady wodne. Zaletą tego ostatniego rodzaju jest jego delikatność. Nie obciążają one włosów i dają się dosyć łatwo zmyć. Zdecydowanie najcięższe do zmycia są pomady woskowe.

Pomady do włosów - czym się kierować przy wyborze?

Głównym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze pomady jest długość włosów. Układając fryzury typu: Crop, Quiff, Crew Dut lub Buzz Col warto postawić na pomady matowe, pasty albo delikatne glinki matujące. Do tego celu zdecydowanie najlepiej nadają się kosmetyki stworzone na bazie wody.

Inny rodzaj pomad zastosować należy w przypadku włosów średnich. Mowa tutaj o długości od 7 do 12 cm. Jest to typ włosów, który świetnie nada się do układania fryzur takich jak: Quiff, Undercut, French Crop i Side Part. W celu ich pielęgnacji warto zdecydować się na matowe pomady, które pozostawiają delikatny połysk.

Kolejnym typem włosów, które wymagają odpowiedniego dopasowania pomady są włosy długie. Mowa tutaj o długości od 12 do 20 cm. Pozwalają one na ułożenie takich fryzur jak: Pompadour, Undercut, Slick Back, czy Side Park. Tego typu stylizacje wymagają trochę więcej zaangażowania. Najlepiej nadadzą się tutaj matowe pasty i glinki. Są to rodzaje stworzone na bazie wody.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%