Zamknij
REKLAMA

Zadbaj o aktywność fizyczną - dlaczego warto uprawiać sport?

11:24, 09.12.2019 | materiały partnera

Każda systematyczna aktywność fizyczna, niezależnie czy będzie to ruch na świeżym powietrzu, basen czy ćwiczenia na siłowni, wpływa pozytywnie na naszą kondycję fizyczną oraz samopoczucie psychiczne. Ruch pozwala nam oderwać się od codziennych zmartwień i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Oprócz tego, że aktywność fizyczna poprawia nam humor, to pozwala zadbać o sylwetkę, a także lepsze krążenie krwi w organizmie. Jednak uprawianie sportu ma znacznie więcej zalet.

Lepsza koncentracja i zdolność do nauki

Warto pamiętać, że wysiłek fizyczny wpływa w znacznym stopniu na nasze myślenie. Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych czujemy się lepiej, ponieważ przysadka mózgowa wytwarza endorfiny, hormony szczęścia, które powodują, że jesteśmy w lepszym humorze, a nawet doświadczamy stanu euforii. Dzięki temu również szybciej przyswajamy wiedzę i zapamiętujemy. Proste, a nawet nieco bardziej skomplikowane ćwiczenia fizyczne można wykonywać samodzielnie nawet w domu, pod warunkiem, że posiadamy odpowiedni sprzęt do treningów. Na początek wystarczy prosty drążek do podciągania, choć można wyposażyć się także w poręcze do ćwiczeń lub w profesjonalny atlas. Dzięki temu można w każdej chwili oderwać się od innych zajęć i zrelaksować wykonując kilka ćwiczeń.

Wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko otyłości

Dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym można nie tylko wypracować sportową, atrakcyjną sylwetkę, ale także zapobiec otyłości oraz wielu związanych z nią chorobom. Regularny wysiłek fizyczny wymaga odpowiedniej liczby kalorii, która można osiągnąć dzięki węglowodanom. Jednak nadmiar węglowodanów i tłuszczy odkłada się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego warto uprawiać sport lub przynajmniej regularnie chodzić na spacery. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie oraz codziennym ćwiczeniom wykonywanym w domu możesz utrzymać swoje ciało w znakomitej formie i zapobiec otyłości.

Modelowanie sylwetki

Oprócz zrzucenia zbędnych kilogramów ogromne znaczenie ma stały regularny trening, który pomoże nam odpowiednio wymodelować sylwetkę. Mogą być w tym pomocne ćwiczenia ze sztangą lub  wolnymi ciężarami uznane za niezwykle skuteczny sposób na budowanie zgrabnej, sportowej sylwetki. Ćwiczyć można wykorzystując specjalną klatkę do crossfit, która ma niewielkie gabaryty, a utrzyma obciążenia nawet do 200 kilogramów. Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości zajrzyj na stronę sklepu specialfitness.pl

Trening sprzyja lepszemu krążeniu krwi

Osoby wysportowane i systematycznie trenujące mniej chorują i mają znacznie lepszą odporność organizmu. Ma to ścisły związek z lepszą wydolnością układu krwionośnego oraz pracą serca. Dzięki ćwiczeniom fizycznym można ustabilizować ciśnienie krwi oraz obniżyć poziom złego cholesterolu i trójglicerydów w organizmie.

Pozytywne działanie na układ kostny

Wapń jako główny budulec kości jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego. Dzięki odpowiedniej diecie oraz codziennej aktywności fizycznej jest właściwie przyswajany przez organizm minimalizując ryzyko wystąpienia osteopenii lub osteoporozy.

Ćwiczenia fizyczne zapewniają dłuższe i lepsze życie

Warto podkreślić fakt, że jakość życia osób uprawiających sport jest znacznie lepsza niż osób nieaktywnych fizycznie. Wysiłek fizyczny ma znaczący wpływ na hormon wzrostu, który odmładza organizm, dlatego warto uprawiać sport w każdym wieku dostosowując treningi do swoich możliwości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone