Zamknij
REKLAMA

Dewocjonalia – najciekawsze artykuły

13:32, 25.06.2020 | materiały partnera

Dewocjonalia kojarzą się nam głównie z przedmiotami takimi jak krzyże, obrazki, świeczki czy książki z modlitwami, sprzedawane przez małe sklepiki znajdujące się w pobliżu kościołów czy katedr. Okazuje się, że w rzeczywistości pojęcie dewocjonaliów jest znacznie szersze, niż mogłoby nam się wydawać. Oprócz wspomnianych wcześniej przedmiotów to również wszelkie artykuły, wykorzystywane przez księży podczas liturgii, biżuteria religijna, czy produkty klasztorne. W tym artykule przyjrzymy się dewocjonaliom oraz wybierzemy najciekawsze z nich. 

Biżuteria religijna

Jedną z najpopularniejszych i ciekawych form dewocjonaliów jest spotykana na co dzień biżuteria religijna. W jej skład wchodzą ręcznie wykonywane bransolety, obrączki, różańce zawieszki czy ozdobne broszki. Takie artykuły najczęściej są starannie wykonane przez klasztorników współpracujących z mistrzami jubilerstwa. Biżuteria religijna to idealny pomysł na prezent dla osób, które przeżywają ważny moment w swoim życiu. Te oraz inne dewocjonalia można znaleźć tutaj: https://www.holyart.pl/. Jest to internetowy sklep z dewocjonaliami, który posiada w swojej ofercie włoskie artykuły bardzo wysokiej jakości.

Produkty klasztorne

Niewielu z nas wie, że w ofercie sklepów z dewocjonaliami coraz częściej pojawiają się produkty klasztorne. Co kryję się pod tą nazwą? Są to artykuły spożywcze, kosmetyki oraz alkohole, przygotowane przez klasztorników z rzemieślniczą precyzją. W obecnych czasach przykładamy coraz większą uwagę na to, co znajduje się na naszym talerzu, lub jaki skład mają kosmetyki, których używamy. Decydując się na produkty klasztorne, mamy okazję nabyć zdrowe, ekologiczne produkty jednocześnie wspierając klasztory, które utrzymują się z handlu takimi produktami. Najpopularniejsze produkty klasztorne to słodycze, herbaty, konfitury i dżemy, przyprawy, produkty pszczelarskie, alkohole oraz lekarstwa i kosmetyki naturalne. 

Przedmioty okazjonalne

W ofercie sklepów z dewocjonaliami możemy znaleźć produkty przygotowane na specjalne okazje, takie jak ważne wydarzenia religijne, walentynki czy święta. Są to specjalnie personalizowane produkty, mające na celu upamiętnić i uczcić celebrowanie ważnego wydarzenia. W przypadku artykułów związanych ze świętami są to produkty, które pomogą przygotować się dla tego ważnego okresu z życia każdego wierzącego.  Najpopularniejsze przedmioty z tej kategorii to m.in. obrazki, figurki, kropidła, rzeźby, stroje, pamiątki czy nawet artykuły do przygotowania świątecznej szopki.  

Rosnące zainteresowanie artykułami klasztornymi oraz dewocjonaliami sprawia, że oferty sklepów oferujących te artykuły stale się powiększają. W asortymencie oprócz tradycyjnych przedmiotów, takich jak figurki, obrazki czy różańce, coraz częściej pojawiają się nowości. Oprócz asortymentu zmieniła się również forma prowadzenia sklepów z dewocjonaliami. Dziś większość z nich znajdziemy w sieci, a nie w okolicy kościołów. To sprawia, że możemy nabyć artykuły z różnych regionów świata, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA