Zamknij
REKLAMA

Kobiecość w sporcie - co trenują aktywne kobiety?

13:54, 15.10.2020 | materiały partnera

Jeśli jesteś kobietą i chcesz kopać piłkę albo podnosić ciężary, nic nie stoi ci na przeszkodzie. Męskie towarzystwo na boisku czy siłowni może być całkiem miłym dodatkiem do treningu. Pamiętaj jednak, że w sporcie nie musisz nikomu nic udowadniać. Rodzaj aktywności fizycznej powinnaś dobrać sobie pod kątem swoich zainteresowań. Chociaż w czołówce sportów wybieranych przez panie, niekoniecznie znajduje się rugby czy piłka nożna, to nie jest to też balet. Sprawdź, czy tobie też się spodobają poniższe propozycje.

Rower

Rower to świetna opcja i dla rozważnej i romantycznej. Możesz jechać na nim zarówno w zwiewnej sukience z bukietem polnych kwiatów w koszyczku, ale też spokojnie dojechać nim do pracy i oszczędzić dzięki temu na bilecie autobusowym. Poza tym jazda na rowerze niesie ze sobą korzyści zdrowotne. W trakcie jazdy wiele mięśni pracuje jednocześnie co pozwala ci zadbać o sylwetkę, a także popracować nad wyprostowaną postawą. Do tego dzięki skokowi endorfin, który dokonuje się w trakcie jazdy, zwyczajnie poprawia ci się nastrój. Jeśli więc chcesz dać sobie ostry wycisk i spalić kilogramy albo wypracować lepszą kondycję, wsiadaj i zacznij pedałować.

Bieganie

Poranne bieganie, według wielu polek, to doskonały sposób by zacząć dzień. Biegać możesz w niemal każdych warunkach pogodowych, pod warunkiem, że zaopatrzysz się w odpowiedni strój. Dobre buty do biegania to podstawa, ponieważ przy odpowiednio grubej podeszwie nie będziesz tak mocno obciążać stawów. Warto dać biegom szansę, tym bardziej, że dzięki temu wzmocnisz swoje mięśnie brzucha i dolnych partii ciała, poprawisz funkcjonowanie układu krążenia, pozbędziesz się stresu i napięcia, a także skutecznie schudniesz. Podobnie jak jazda na rowerze, bieganie ma też tę zaletę, że nie potrzebujesz karnetu na siłownię, by regularnie trenować. Inne ciekawe aktywności, które nie wymagają dużych nakładów finansowych możesz znaleźć tutaj: http://www.catering-time.pl/. Dzięki tym artykułom, będziesz zawsze trzymać rękę na pulsie w temacie biegania i nie tylko.

Pływanie

W damskim towarzystwie znajdziesz się także na basenie, gdyż wśród polek, miłośniczek wody nie brakuje. Nic w tym dziwnego, gdyż pływanie jest bardzo dobrym sposobem na zrzucenie kilogramów nawet dla osób, które walczą ze znaczną nadwagą. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów w takim stopniu jak trening na siłowni. Woda pomaga utrzymać prawidłową wagę, ale też i postawę. Jeśli więc chcesz być szczupła i giętka, powinnaś już nakładać czepek. Trzy treningi w tygodniu po 30 minut szybko dadzą ci pożądane efekty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA