Zamknij
REKLAMA

Wielka Trójka serwisów do nauki online

15:06, 11.10.2021 | materiały partnera

Coraz więcej osób zaczyna szukać dodatkowych materiałów i pomocy naukowych w Internecie. Serwisy i platformy edukacyjne cieszą się większą popularnością. Niestety nie wszystkie są dobrze przystosowane do nauki.Są jednak platformy bardzo dobrze przygotowane do podjęcia misji nauki online. Dokładniej chodzi o platformy należące do firmy EDU Games S.A

Portale edukacyjne EDU Games S.A

Obecnie osoby chcące rozwijać swoje umiejętności mają dwie dobrze przygotowane platformy EDU Games S.A. Są to dyktanda.pl oraz tutors.live . Obie strony zajmują się nauką zdalną.

Pierwsza wspomaga naukę języka polskiego poprzez dyktanda i wypracowania. Druga natomiast opiera się na pomocy w szukaniu odpowiedniego korepetytora danego języka obcego lub przedmiotu szkolnego/akademickiego.

W najbliższej przyszłości na również ruszyć trzeci portal mathematics.live , dzięki któremu szeroka społeczność międzynarodowa będzie mogła uczyć się matematyki.

Co ciekawego, interesującego i pomocnego zawiera każdy z tych portali?

Dyktanda.pl

Szukając dyktand lub zasad pisowni danego wyrażenia w Internecie na pewno zauważyliście ten serwis. Jest on bowiem największą w kraju platformą do nauki języka polskiego. Swoją pozycję zawdzięcza niezwykłej dynamice rozwoju w dziedzinie EdTech.

Co takiego interesującego jest w serwisie, że przyciąga i zachęca miliony Polaków do poprawy swojej ortografii?

Jak sama nazwa wskazuje duża liczba dostępnych dyktand do wypełnienia online. Jest to ciekawe i znacznie nowocześniejsze podejście, niż pisanie na kartce. Nie tylko bowiem wspomaga proces nauki ortografii, ale i naukę pisania na klawiaturze, która w obecnych czasach jest podstawą.Na platformie dostępnych jest ponad 6 100 dyktand podzielonych na odpowiednie kategorie - dla klas 1-3, 4-6, 7-8 szkoły podstawowej, szkół średnich i dorosłych. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć zadania odpowiednie dla jego poziomu wiedzy.Ciekawą opcję jest możliwość stworzenia własnego dyktanda i dodania go do serwisu. W ten sposób na przykład rodzic może stworzyć tekst interesujący dla dziecka ze słówkami, z którymi ma problem.

Drugim ważnym elementem serwisu są moduły opisujące reguły ortograficzne. Pisanie dyktand bowiem świetnie sprawdzi się, kiedy chcemy poznać nasz poziom i sprawdzać postępy. Jednak szybszej nauce pomaga poznanie zasad. Dzięki zebranym wszystkim zasadom pisowni na portalu, znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze stanie się rozwiązywanie dostępnych dyktand.

Ostatnią częścią edukacyjną serwisu są wypracowania. Mają bardzo zróżnicowaną tematykę od opisywania zagadnień związanych z pisownią, po treści pomagające interpretować utwory literackie czy teksty o samych tych utworach.Podobnie jak przy dyktandach osoby zalogowane mają możliwość dodawania własnych tekstów, które przechodzą weryfikację. Obecnie na stronie umieszczonych jest prawie 900 wypracowań na różne tematy językowe.

Serwis zapewnia nam zebraną wiedzę dotyczącą kompleksowej nauki języka polskiego. Od pierwszych dyktand, po zasady pisowni, terminy literackie, frazeologizmy, trudne w zapisie słówka, czy opracowania lektur.

Dzięki temu uczniowie szkół podstawowych jak i średnich są w stanie przygotować się do lekcji oraz egzaminu, a dorośli przypomnieć sobie ważne terminy, zasady lub lektury.

Nauka idzie jednak lepiej, jeśli jesteśmy odpowiednio zmotywowani, a sama strona lepiej funkcjonuje dzięki różnym wydarzeniom.Nie inaczej jest na tej stronie. Dyktanda.pl oferuje znaczną gamę różnych wydarzeń wokół języka polskiego oraz konkursów skierowanych do różnych grup wiekowych. Możemy spróbować swoich sił w pisaniu wypracowań, uzupełnianiu dyktand lub ich tworzeniu.Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, nie mniej jednak cel jest zawsze ten sam. Ułatwiać naukę języka polskiego.

Tutors.live

Tutors.live można określić krokiem dalej. Ta platforma nie skupia się już na nauce jednego przedmiotu i nie jest skierowana tylko do jednej grupy językowej.Tutors.live to serwis umożliwiający znalezienie korepetytora w skali międzynarodowej. Jest dostępny w pięciu językach - angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Dzięki temu łączy tysiące korepetytorów i studentów z ponad 200 krajów.

Sama platforma nie udostępnia materiałów edukacyjnych. Jest jedynie sposobem na znalezienie odpowiednio dla siebie nauczyciela. Jednak liczba dziedzin, w których możemy znaleźć korepetytora oraz fakt, iż może być on z drugiego zakątku świata jest niezwykły. Jest to bardzo cenne zwłaszcza w przypadku osób uczących się języka, które mogą umówić się na konsultacje z osobą, dla której język ten jest ojczystym.Dodatkowo dzięki dużej społeczności zawsze znajdzie się korepetytor, który będzie miał czas zająć się nami, w optymalnym dla nas terminie.

Szybkie znalezienie odpowiedniego specjalisty umożliwione jest dzięki wygodnej i intuicyjnej wyszukiwarce. Wpisujemy w niej język w jakim ma być prowadzona rozmowa, przedmiot, typ interesującej nas korepetycji, maksymalną kwotę, kraj i miasto zamieszkania, swoją płeć imię, wiek oraz doświadczenie w danym temacie. Dzięki temu serwis ustali najbardziej odpowiadających nam korepetytorów.Mając ich listę możemy w prosty sposób sprawdzić jak są oceniani przez uczniów, jakie mają opinie i doświadczenie.

Serwis umożliwia nam umówienie się na konsultacje zarówno w trybie zdalnym, online na żywo jak i na realne spotkanie. Wszystko zależy co jest wygodniejsze dla ucznia. Dzięki temu platforma bez problemu łączy ludzi z różnych zakątków świata, jak i z tego samego miasta.

Tutors.live to świetnie rozwiązanie nie tylko dla osób chcących poszerzać swoją wiedzę. Jest to miejsce na którym korepetytorzy z łatwością znajdują nowych zainteresowanych. Dzięki temu mogą się rozwijać, budować markę osobistą, a nawet prowadzić dobrze funkcjonujący biznes korepetytorski. Co zaś najważniejsze dla nich, serwis nie wymaga ponoszenia kosztów IT.

Jest to dobrze zbudowana platforma zrzeszająca tysiące korepetytorów i uczniów. Korepetytorzy zarejestrowani na serwisie zajmują się niemal każdą dziedziną nauki. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć odpowiedniego dla siebie nauczyciela, z którym rozwinie swoją wiedzę i umiejętności.

Mathematics.live

Jest to najnowszy serwis do nauki, zbudowany przez EDU Games S.A. Jak wskazuje nazwa ma on skupiać się na nauce matematyki, jednak na międzynarodową skalę.Dzięki temu korzystać z niej będą mogli użytkownicy z całego świata.

Co będzie znajdować się na platformie? Wiele funkcji i opcji, dzięki którym każdy znajdzie sposób na przyjemną i efektywną naukę matematyki w trybie online. Poprzez liczne ciekawe zadania oraz funkcje przygotowanie się do egzaminów, testów lub po prostu domowa nauka matematyki ma stać się łatwiejsza.

Nie sposób przy tym zapomnieć o motywacji. Będzie ona bardzo duża, bo aktywni użytkownicy dostaną szansę na udział w konkursach. Nagrodą za wygranie będą cenne nagrody rzędu konsol do gier, smartfonów, komputerów czy ciekawych i przydatnych pomocy dydaktycznych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%