W piątek odbyła się gala "Lider Sukcesu 2022". W trakcie ceremonii, którą poprowadzili Dorota Gardias i Wojciech Dróżdż, wręczono wyróżnienia osobom, firmom i instytucjom, które mają niepodważalny wkład w rozwój powiatu pilskiego.
Nagrody Zarządu Powiatu w Pile "Lider Sukcesu 2022" wręczano po raz pierwszy w Powiatowej Hali Sportowej przy ulicy Pola w Pile.
Oto lista nagrodzonych.
Kategoria sport i turystyka
Nominowani: Juliana Rutkowska - brązowa medalistka ME juniorek w boksie 2022; Towarzystwo Sportowo-Kulturalne Orzeł Osiek (w 2022 roku obchodziło 100-lecie istnienia); Towarzystwo Miłośników Łobżenicy (w 2022 roku obchodziło jubileusz 30-lecia).
Tytuł Lider Sukcesu 2022 otrzymał Miłosz Bogucki - ubiegłoroczny mistrz świata juniorów w kickboxingu. To już niezwykle utytułowany i wszechstronny zawodnik Klubu Sporty Walki Piła, reprezentant Polski odnoszący sukcesy w boksie i kickboxingu. Jego klubowymi trenerami są Przemysław Drajer (kickboxing) i Przemysław Leniec (boks).
Kategoria kultura i sztuka
Nominowani: Joanna Wyrwa-Krzyżańska - dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile; Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska; Daniel Cichy - fotograf.
Liderem Sukcesu 2022 został Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile, obchodzący w ubiegłym roku jubileusz 70-lecia. Kontynuuje piękne tradycje działalności śpiewaczej na ziemiach północnej Wielkopolski, sięgające końca XIX wieku. Ruch śpiewaczy reaktywował się po II wojnie światowej 24 listopada 1951 roku. Wtedy to działacze trzech zespołów chóralnych "Halka" z Piły, "Echo" i "Harmonia" z Czarnkowa powołali wspólną organizację w Pile - Okręg XIV Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego, z którego wywodzi się Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Obecnie należy do niego 17 amatorskich chórów i 4 orkiestry dęte. Prezesem oddziału jest Estera Serówka.
Kategoria edukacja i nauka
Nominowani: Nadleśnictwo Kaczory; Zespół Szkół Technicznych w Pile; Grzegorz Witkowski - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.
Tytułem Lider Sukcesu 2022 uhonorowano Wojciecha Henclewskiego - absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. To wybitnie zdolny i pracowity absolwent pilskiego ogólniaka, który miejsce na studiach miał już zagwarantowane dzięki zajęciu I miejsca w ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej. Otrzymał za to indeks na Uniwersytet Jagielloński na Wydział Chemii, ale wybrał medycynę, którą z powodzeniem studiuje dzisiaj na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2022 roku był stypendystą starosty pilskiego.
Kategoria działalność gospodarcza prowadzona przy udziale środków z Funduszu Pracy i EFS
Liderem Sukcesu 2022 została Sandra Betańska-Fiołka, założycielka "Językowni - szkoły języków obcych" w Pile. Lektorka języka angielskiego i niemieckiego i dyplomowana trenerka mentalna juniorów w 2019 roku skorzystała ze środków z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile i otworzyła Językownię, do której obecnie uczęszcza przeszło 300 osób z Piły i okolic. Jej misją jest wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych w osiąganiu osobistego mistrzostwa w komunikacji w języku obcym.
Kategoria gospodarka i przedsiębiorczość
Nominowani: Grupa GIBAS; Zodan Domy Drewniane - Adam Nowak; Eximdi Jarosław Bużantowicz.
Tytuł Lider Sukcesu 2022 przypadł firmie Ardagh Glass S.A. Ujście. W 1809 roku w miejscu, gdzie mieści się współczesny zakład, rozpoczęto wydobywanie piasku szklarskiego potrzebnego do produkcji szkła. Nieopodal Ujścia znajdowały się również pokłady torfu, który w tamtym czasie wykorzystywany był do opalania pieca szklarskiego. Dziś ujska huta szkła to nowoczesny zakład produkcyjny, z jednym piecem szklarskim tzw. wanną, trzema liniami produkcyjnymi, nowoczesnym parkiem maszynowym. W butelki z Ujścia zaopatrują się najwięksi producenci napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Właścicielem firmy jest irlandzki koncern opakowaniowy Ardagh Group, który działa w 16 krajach, posiada 65 zakładów produkcyjnych i zatrudnia około 21 tysięcy ludzi. Szacuje się, że produkty wykonane w hutach Ardagh oraz w zakładach produkujących puszki aluminiowe znajdują się w co czwartym gospodarstwie domowym
Kategoria rolnictwo i ochrona środowiska
Nominowani: Haase Maszyny Rolnicze; Fundacja Pszczoła; Veroni Farm Krostkowo.
Liderem Sukcesu 2022 zostala Asta-Energy - dynamicznie rozwijająca się spółka stanowiąca część Grupy Asta. Funkcjonuje w branży odnawialnych źródeł energii, oferując zaawansowane rozwiązania w zakresie fotowoltaiki dla biznesu, domu i rolników. Ważną gałęzią biznesu Asta-Energy są pompy ciepła oraz klimatyzacje.
Kategoria zdrowie i pomoc społeczna
Nominowani: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Motylewskiej w Pile; Zespół Neurochirurgów oraz Oddział Neurochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Pile; Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej,
Liderem Sukcesu 2022 zostało Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile. Powstało w ubiegłym roku w ramach projektu, którego liderem jest Spółka CenterMed w Poznaniu, a partnerami Fundacja "Ciszum" oraz Powiat Pilski. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego (WRPO 2014-2020) w wysokości blisko 7 mln zł. W centrum osoby do 18. roku życia z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi z gmin powiatu pilskiego otrzymują profesjonalną pomoc psychiatrów, fizjoterapeutów, dietetyków, logopedów, specjalistów od leczenia uzależnień.
Kategoria działalność społeczna i zawodowa
Nominowani: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile; Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile; Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobrzyca"; Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku nad Notecią.
Miano Lider Sukcesu 2022 uzyskał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Pile. Swoim obszarem działania obejmuje osiem powiatów północnej Wielkopolski, zrzeszając ponad 8,6 tysiąca członków. Przewodniczącą Zarządu Okręgowego w Pile jest Leokadia Figurniak, a główna mieści się w Pile przy ulicy Staromiejskiej 7.
Lider Sukcesu 2022
Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej - najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce, które obecnie jest bazyliką mniejszą. Znane z cudownego obrazu Matki Bożej Góreckiej, która miała ukazać się pasterzowi w 1079 roku, oraz studzienki, z której woda ma mieć cudowne właściwości. Opiekunami sanktuarium od 1923 roku są Misjonarze Świętej Rodziny, którzy w tym roku będą obchodzić rocznicę 100-lecia swojej posługi w tym miejscu.
Miasto i Gmina Miasteczko Krajeńskie. 1 stycznia 2023 roku - po 50 latach degradacji do rangi wsi - Miasteczko Krajeńskie odzyskało prawa miejskie. Uczczono to w noc sylwestrową podczas okolicznościowej zabawy z udziałem mieszkańców i władz samorządowych. Symboliczny klucz do miasta burmistrzowi Krzysztofowi Jackowi Oświecimskiemu wręczył starosta Eligiusz Komarowski.
Centrum Integracji Społecznej w Róży Wielkiej - prowadzone przez Fundację Nowy Horyzont jest jedynym CIS-em działającym na terenie powiatu pilskiego. Jego uczestnikami są osoby z trudnościami na rynku pracy, zagrożone wykluczeniem społecznym. Pobyt w CIS pozwala im odbudować poczucie wiary we własne siły, podnieść kwalifikacje zawodowe oraz zapewnia stabilizację ekonomiczną. Uczestnicy wykonują głównie proste prace związane z utrzymaniem porządku i czystości, wycinką drzew i krzewów, koszeniem boisk sportowych, utrzymaniem terenów zielonych we wszystkich miejscowościach gminy. Kierownikiem Centrum jest Krzysztof Bogdanowicz.
Hotel Gromada w Pile - w ubiegłym roku obchodził jubileusz 35-lecia. Obiekt wpisał się w krajobraz centrum miasta i do dzisiaj stanowi często punkt orientacyjny dla przyjezdnych. W hotelu w ostatnich latach nastąpiło wiele zmian modernizacyjnych, które podniosły standard usług. Oferta obejmuje szeroki wachlarz usług noclegowych, gastronomicznych i konferencyjnych.
Kryształowy Lider Sukcesu
źródło filmu: Facebook/Eligiusz Komarowski
Pralnia "SONIA" - w 2022 roku zakład Stanisława Pircha obchodził 40-lecie działalności. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej prosperujących w swojej branży firm w kraju oraz jedna z gospodarczych wizytówek Piły. Z jej usług korzystają hotele, restauracje, zakłady przemysłowe, jednostki wojskowe, klienci indywidualni. Świadectwem sukcesów są liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty, m.in. "Złoty Primus Nominatus", wyróżnienie "Złoty Laur Hipolita", Odznaka Honorowa "Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej", Złoty Medal im. Jana Kilińskiego "Za zasługi dla rzemiosła polskiego". Właściciel firmy Stanisław Pirch to członek wielu organizacji rzemieślniczych, stowarzyszeń i organizacji branżowych. Bliska jest mu działalność charytatywna, wspiera sportowców, seniorów, żołnierzy-emerytów, uczniów i osoby z niepełnosprawnościami.
źródło filmu: Facebook/Eligiusz Komarowski
Profil Sp. z o.o. (40 lat na rynku) - Lider Sukcesu 2007 i Kryształowy Lider Sukcesu 2011. Wytwórnia profili budowlanych z PVC to uznana marka naszego regionu. Firma zajmuje się produkcją systemów kanalizacji zewnętrznej i kanalizacji wewnętrznej z PVC i PP, systemów wodociągowych oraz systemów rynnowych. Jej prezes Jerzy Cerba został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju budownictwa i gospodarki narodowej.
źródło filmu: Facebook/Eligiusz Komarowski
MAG Sp. z o.o - Lider Sukcesu 2006 i Lider Sukcesu 2012. Założona w 1994 roku pilska firma jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które z pasją i zaangażowaniem tworzy wyjątkowe dekoracje świąteczne. Jej ozdoby choinkowe są wykonane z wielką dbałością o detale, co czyni je nie tylko pięknymi, ale również trwałymi i funkcjonalnymi. Przepiękne dekoracje można było oglądać nie tylko w stolicach europejskich miasta, ale i w kilkudziesięciu krajach świata, w tym Turcji, Panamie czy Stanach Zjednoczonych.
Ambasador Powiatu Pilskiego
Marta Misztal - zeszłoroczna zdobywczyni Mount Everest (8848 m n.p.m.). Tym samym zapisała się w historii polskiego i światowego alpinizmu. Na najwyższy szczyt świata weszła z flagą Polski i Powiatu Pilskiego, pamiętając o miejscu z którego pochodzi. Wcześniej zaliczyła najwyższe szczyty Korony Ziemi na 5 kontynentach. Do zdobycia została jej jeszcze Piramida Carstensz’a, najwyższy szczyt Australii i Oceanii. Planuje też wyprawę na biegun południowy, który jest częścią Wielkiego Szlema Odkrywców.
Super19:45, 26.03.2023
2 5
? 19:45, 26.03.2023
łobżenica10:26, 30.03.2023
1 0
chyba lider przewału i mobingu 10:26, 30.03.2023
Motyla noga12:28, 16.03.2024
0 0
Słyszałem, że ten pan z paluszkiem wydał na te zbytki 850.000 zł. No cóż, Kampania pełną gębą! 12:28, 16.03.2024