Zamknij
REKLAMA

Szpital w Pile covidowy, ale nie do końca

09:16, 25.03.2021 | fp
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Decyzją wojewody wielkopolskiego, od 24 marca Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile w ramach II stopnia zabezpieczenia epidemicznego Covid-19 zobowiązany został do wyodrębnienia w swoich strukturach 174 łóżek, w tym 10 łóżek intensywnej terapii, dla hospitalizowanych pacjentów z koronawirusem.

W związku z powyższym musiała nastąpić konsolidacja oddziałów zabiegowych: chirurgicznego, neurochirurgicznego, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii klatki piersiowej, urologii.W zakresie kardiologii inwazyjnej będą realizowane procedury związane z zawałem serca oraz wszczepienia rozruszników serca.

- Blok porodowy, położnictwo z porodami rodzinnymi oraz neonatologia będą realizowały procedury medyczne jak dotychczas. Również oddział neurologiczny z pododdziałem leczenia mózgu oraz oddział dziecięcy połączony z chirurgią dziecięcą będzie funkcjonował jak dotychczas. Do odwołania ograniczeniu ulegają przyjęcia na oddziały szpitalne w trybie planowym. Pacjentom w stanie zagrożenia zdrowia i życia szpital będzie udzielał pomocy w pełnym zakresie - informuje w komunikacie dr n. med. Łukasz Łuczewski,  dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Pile.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%