Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę twierdzi, że "koniec pandemii może być blisko". Nowym wariantem, jak dodaje Kluge, do marca zakażonych może być ok. 60 procent mieszkańców Europy.
- Prawdopodobnie zbliżamy się do końca pandemii koronawirusa w Europie - ocenił Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę.
Kluge wskazywał jednocześnie, że ze względu na dużą zdolność wirusa do mutacji nadal należy zachowywać ostrożność.
Dyrektor wskazywał, że do marca 2022 roku ok. 60 procent Europejczyków może mieć styczność z najnowszym wariantem choroby, czyli Omikronem.
To sprawi, że wykształcona zostanie "kilkutygodniowa odporność populacyjna", która będzie wynikała również z przejścia COVID-19, a także kampanii szczepień. Wirus, jego zdaniem może wrócić, ale niekoniecznie jako pandemia.
- Oczekujemy, że sytuacja znacząco się uspokoi przed nawrotem choroby w okolicach końca roku, jednak powrót ten nie będzie oznaczał powrotu pandemii - wskazuje Kluge.
Słowa te potwierdza szef Wojskowego Instytutu Medycznego gen. Grzegorz Gielerak.
- Wszystko wskazuje na to, że Omikron zmierza w sposób naturalny do zakończenia pandemii: większa zakaźność i mniejsza zjadliwość. Jeżeli chcemy ochronić się przed ciężkimi skutkami zakażenia omikronem, należy przyjąć dawkę przypominającą szczepienia - powiedział cytowany przez Business Insider.
Wskazał, że booster zwiększa szanse uniknięcia ciężkiego przebiegu tej choroby do 60-70 procent.
Nowy wariant - Omikron - charakteryzuje się duża zakaźnością i według danych odpowiada na 15 procent aktualnie potwierdzanych przypadków. Udział tego wariantu będzie się jednak zwiększał.
Chcą powołania Młodzieżowej Rady Miasta Piła
A Pan w okularach to Krzychu Klenczon, ze swoim głosem drugiego planu? Może mylę się?🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪.
Dry🤪🤪🤪🤪🤪.
23:30, 2026-03-13
Pilski szpital ze "Statusem Diamentowym"
Słuszna koncepcja, diamentowe podrapane ściany. Diamentowe kolejki na SOR. Diamentowe pensje personelu medycznego. Diamentowy nastrój w oczekiwaniu na lekarza, lub załatwienie ważnych spraw 🤪🤪🤪🤪🤪🤪.
Dry 🤪🤪🤪🤪🤪.
23:25, 2026-03-13
Rozwody po nowemu. Sejm przyjął przepisy
Ludzka czynność ,a ty tak tym podniecony
Najzwyklejsza
20:30, 2026-03-13
"Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie"
Kremlu wiedzą, że Tusk to ich człowiek
Na
20:21, 2026-03-13
2 3
więc, hejterski starcze ? - jednak koło krocza będzie ci gorąco? (prócz tego, że się regularnie zsikujesz hejtując)
3 4
Kiedy skończą się te *%#)!& ciągłe przypuszczenia co do covida. Po co gdybyć czy się skończy, kiedy się skończy itd itp...Nic się nie potwierdziło od samego początku
- Maj 2021 - skuteczność szczepionki ponoć 95 %.
- czerwiec 2021 skutecznosć szczepionki 70 %
- sierpień 21- szczepionka nie chroni ale zmniejsza zakażenie
- wrzesień 21- szczepionka nie zmniejsza zakażenia ale chroni od ciężkich przypadków
- październik 21- szczepionka nie chroni od ciężkich przypadków ale chroni od reanimacji
- listopad 21- szczepionka nie chroni od reanimacji ale się nie umiera
Ile tych głupot jeszcze będa ludziom pociskać ? Ile tych dawek jeszcze ludziom wciśniecie ? 5- 6 ?
0 0
jak pożyjemy, to zobaczymy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz