Zamknij
REKLAMA

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Kluczowy jest "jeden wskaźnik"

16:47, 28.01.2022 | Źródło: RMF FM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce rośnie z każdym dniem. Po raz pierwszy liczba osób przebywających na kwarantannie przekroczyła milion. Rząd myśląc o ewentualnych obostrzeniach wskazuje na jeden kluczowy wskaźnik.  

Ministerstwo Zdrowia podało dziś (28 stycznia), że ostatniej doby wykryto 57262 nowe przypadki koronawirusa. To kolejny wynik powyżej 50 tysięcy przypadków w tym tygodniu. 

Do tych liczb nie należy się przyzwyczajać, bo będą one tylko rosnąć. Szczyt zachorowań ma przypaść na połowę lutego. Wtedy, w pesymistycznym wariancie, możemy mieć ok. 140 tysięcy dziennych przypadków. 

Wtedy też ma paść rekord osób skierowanych na kwarantannę, który ma wynieść ponad 2 mln. Eksperci wskazują, że spadki zauważymy dopiero w marcu. 

Obostrzenia? Rząd nie zamierza nic zmieniać

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, mimo codziennych rekordów zakażeń w Polsce rząd nie zamierza wprowadzać nowych obostrzeń. 

RMF FM wskazuje, że zdaniem rządzących "żadne obostrzenia - poza totalnym zamknięciem wszystkich w domach - nic wielkiego nie dadzą".

Dla rządu w obecnej sytuacji kluczowy ma być tylko jeden wskaźnik. Chodzi o zajętość szpitalnych łóżek.

- W oddziałach covidowych jest ich zajętych 14 tysięcy z 30 tysięcy przygotowanych. To oznacza, że wciąż mamy rezerwę. Dopiero jeśli ona zniknie - to możliwe są nowe obostrzenia. Ale na razie na to się nie zanosi - wskazuje stacja. 

(Źródło: RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

XX

1 5

Szczepionki miały załatwić sprawę, a okazuje się, że zaszczepieni, czy niezaszczepieni tak samo chorują na covid. 20:00, 28.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

******

1 2

Ale nie tak samo umierają, stary melepeto! 22:10, 28.01.2022


SARS-CoV-2SARS-CoV-2

2 0

Hahaha i co mi zrobicie fajansiarze? 07:24, 29.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pilanin254t246pilanin254t246

1 2

Mimo iż w ostatnich dniach przybywa po 50 tysięcy i więcej zarejestrowanych przypadków zakażeń (a w rzeczywistości jest ich zapewne 5-10 razy więcej), dzienna liczba zgonów maleje, liczba zajętych respiratorów spada. Koronawirus w piątej fali powoduje co najwyżej przeziębienie z bólem gardła, katarem i niezbyt wysoką gorączką. Gadanie o dodatkowych obostrzeniach jest bezsensownym sianiem paniki. 12:40, 29.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

1 0

Rząd Norwegii ogłosił we wtorek zniesienie większości obowiązujących w tym kraju restrykcji epidemicznych...". "...W Danii nie obowiązują od wtorku restrykcje koronawirusowe, chociaż w kraju notowane są rekordowe przyrosty zakażeń wariantem Omikron...". "...Czechy zniosły obowiązek szczepień przeciw COVID-19...". "...Brytyjski rząd wycofał się z planu wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników służby zdrowia...". /// Trzeba być mega idiotą, aby wprowadzać obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 preparatem w fazie eksperymentalnej i do tego specyfikiem, który absolutnie NIC nie daje, poza zwielokrotnieniem ilości osób zakażonych. "...To prawdopodobnie jeden z największych protestów w historii Kanady. Kierowcy tirów z Freedom Convoy 2022 zapewniają, że nie ruszą się ze stolicy, dopóki premier Justin Trudeau nie zniesie zakazów pandemicznych. Premier został wraz z rodziną ewakuowany przez służby specjalne...". 🤣 Tylko idioci upatrują jedyną szansę na pokonanie COVID-19 w szczypawkach oraz w nielogicznych obostrzeniach, narzuconych w zbyt długich lub w nieodpowiednich okresach. Pamiętacie zakaz wstępu do lasu ? 🤣 Szczytem politycznego absurdu jest pozwalanie zaszczepionym na absolutnie wszystko, choć zakażają tak samo, jak niezaszczepieni, roznosząc kolejne mutacje koronawirusa, a potem za to wszystko obwinia się niezaszczepionych. 🤣 08:40, 08.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%