Zamknij
REKLAMA

Popularna słodycz natychmiast wycofana! "Tym można się zatruć"

19:18, 20.10.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Ze sprzedaży wycofano partię chałwy z pistacjami. Powód? W produkcie wykryto bakterię salmonelli. - Spożycie produktu wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego - ostrzega GIS. 

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez niemiecką firmę Kervan GmbH Berlin wycofaniu partii chałwy ze względu na stwierdzenie obecności bakterii Salmonella spp.

- Spożycie produktu wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego - dodają służby. 

O jaki dokładnie produkt chodzi? 

To partia chałwy z pistacjami marki Koska 1907 o numerze kodu kreskowego – 8 6907 10 009442. Numer partii to natomiast 212-300F/20. Jak informuje sanepid produkt pochodzi z Turcji. 

Firma Kervan GmbH już wycofuje towar ze sprzedaży. Proces wycofywania produktu przez odbiorców w Polsce monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

Salmonella należy do grupy chorób zakaźnych, a jest wywoływana przez bakterie Salmonella typhimurium oraz Salmonella enteritidis.

- Są to dwa typy bakterii, które są najczęstszą przyczyną zakażeń w Polsce i innych krajach - informuje portal ABC Zdrowie Wirtualnej Polski. 

Do najczęstszych objawów zatrucia salmonellą należą m.in. wodnista biegunka, ból brzucha, nudności i wymioty, wysoka gorączka czy ogólne zmęczenie. 

W przypadku zatrucia nie należy bagatelizować objawów i pilnie udać się na konsultacje z lekarzem. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%