Zamknij
REKLAMA

Wsparcie transportu żywności do osób wymagających pomocy żywnościowej w Wielkopolsce

11:28, 04.03.2021 | UMWW
Skomentuj fot. UMWW
REKLAMA

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił trzy tygodnie temu otwarty konkurs ofert pn. "Wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych w lokalizacjach problematycznych w związku z transportem żywności z wielkopolskich związków stowarzyszeń banków żywności do potrzebujących". Pula środków przeznaczona na realizację tego celu to 100 tysięcy złotych, nabór ofert trwa do 11 marca 2021 roku.

Głównym celem ogłoszonego konkursu jest wsparcie transportu żywności do osób wymagających pomocy żywnościowej na terenie Wielkopolski . Środki finansowe mają pokryć część kosztów transportu ze związków, stowarzyszeń, banków żywności do lokalizacji problematycznych, w których dostęp do produktów spożywczych przeznaczonych dla potrzebujących jest utrudniony ze względu na brak możliwości bezpośredniego ich przekazywania lub ze względu na wysokie koszty takiego transportu.

- W czasach gdy ważne jest racjonalne wykorzystanie wyprodukowanej żywności, organizacje pozarządowe funkcjonujące w obszarze jej dystrybucji do potrzebujących mają szanse uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe na jej transport. Bieżąca sytuacja epidemiczna znacząco ograniczyła możliwości operacyjne instytucji zajmujących się dystrybucją żywności do potrzebujących dlatego Zarząd Województwa Wielkopolskiego postanowił wesprzeć działalność tych instytucji. Dodatkowe pieniądze na transport żywności to możliwość udzielenia pomocy większej liczbie osób - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski  

Wnioskodawcy mogą złożyć ofertę, której maksymalna kwota dotacji w ramach jednej oferty wynosi 50 tys. zł, zaś minimalna kwota to 10 tys. zł.  O wsparcie finansowe mogą ubiegać się podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Podejmowane działania w ramach konkursu zmierzają do osiągnięcia następujących celów: wsparciu lokalnych organizacji przekazujących żywność potrzebującym w zakresie transportu żywności wraz z jej załadunkiem i rozładunkiem, pobudzeniu aktywności organizacji zajmujących się dystrybucją żywności do potrzebujących i ograniczaniu marnotrawienia żywności.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

(UMWW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%