Zamknij
REKLAMA

Kowalczyk: w tym tygodniu regulacje dotyczące cen prądu dla samorządów

13.54, 05.10.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Myślę, że o zamrożeniu raczej nie może być mowy, a o jakiejś regulacji, opanowaniu cen tak. Myślę, że w tym tygodniu pan premier i ministrowie odpowiedzialni za energetykę ogłoszą pewne rozwiązania" - powiedział Kowalczyk na antenie radia Zet zapytany o to, kiedy rząd zamrozi ceny prądu, tak aby samorządowcy nie wyłączali latarń w nocy.

W tym tygodniu powinny zostać przedstawione regulacje dotyczące cen energii elektrycznej dla samorządów - poinformował w środę wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

"Nie chciałbym uprzedzać tutaj tych rozwiązań, które jeszcze są dopracowane przez ostatnie kilka dni, ale myślę, że to będą te rozwiązania, które absolutnie już uspokoją samorządy i też wszystkich Polaków" - dodał.

Jak powiedział Kowalczyk, chodzi o to, żeby ceny prądu wzrosły nie w sposób wielokrotny a o akceptowalny poziom.

Wicepremier powiedział też, że obecnie nie ma szans, aby spadły ceny żywności dopóki trwa wojna w Ukrainie. Jak dodał, obecnie najmniej powinny rosnąć ceny produktów zbożowych.

"Myślę że najmniej już powinny rosnąć ceny przetworów przede wszystkim zbożowych; dlatego, że ta podwyżka została niemalże skonsumowana, teraz tylko obawiamy się, żeby nie było wzrostu cen energii przy zakładach przetwórczych typu piekarnia. Jeśli uda się nad tym zapanować, uregulować, to te ceny już nie powinny dużo rosnąć" - stwierdził Kowalczyk.

Szef MRiRW poinformował ponadto, że zimą nie zabraknie węgla, ale wyzwaniem jest logistyka i transport na terenie kraju. (PAP)

pif/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

wszystkimwszystkim

1 0

których bolą absurdalne ceny prądu przypominam,że Polska Energetyka od 2018 r. jest po opieką Matki Bożej Królowej Polski ! 🤣 15:52, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rżną Polakówrżną Polaków

1 0

do skóry na cenach prądu a dla ściemy bredzą o jakichś,,tarczach",poszli wy na xuj ! 😠 10:16, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%