Zamknij
REKLAMA

Za 69 mln zł powstanie nowa siedziba KPP w Pile

08:50, 05.12.2019 | KWP / podkom. Żaneta Kowalska
Skomentuj
REKLAMA

Do końca września 2021 roku powstanie nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Pile. Koszt jej budowy przekroczy 69 milionów złotych.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W imieniu inwestora podpis złożył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, a ze stron y wykonawcy, spółki Alstal Grupa Budowlana, dyrektor operacyjny Stanisław Świątek.

Nowoczesny obiekt, na który od lat czekają policjanci i mieszkańcy powiatu, ma powstać do końca września 2021 roku. Umowa podpisana została z firmą budowlaną wyłonioną w drodze przetargu nieograniczonego. W tej ważnej dla pilskich policjantów i pracowników cywilnych chwili obecni byli także Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki, poseł Grzegorz Piechowiak - przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Policji, naczelnik wydziału inwestycji i remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podinsp. Jacek Jankowiak oraz kierownik sekcji ds. zamówień publicznych KWP Agnieszka Bieńkowska-Nowacka.

Zaplanowane prace budowlane obejmują rozbiórkę części obiektów stojących przy ulicy Bydgoskiej 115 w Pile oraz budowę w tym miejscu trzech nowych budynków wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. Budynek główny, administracyjno-biurowy, będzie miał trzy kondygnacje i zostanie wyposażony w innowacyjne instalacje. Obok niego powstanie obiekt warsztatowo-magazynowy wraz z częścią sportową i zapleczem socjalnym. Nową siedzibę zyskają także przewodnicy psów służbowych, których podopieczni otrzymają nowoczesne kojce.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile to kolejna znacząca inwestycja prowadzona w ramach programu modernizacji Policji w Wielkopolsce. Jej wartość to ponad 69 milionów złotych. Całość zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile pracuje obecnie 256 policjantek i policjantów oraz 66 cywilnych pracowników. Powiat pilski zajmuje obszar o powierzchni 1267 km², co stanowi 5,6 proc. województwa. Zamieszkany jest przez ok. 138 tys. osób. Struktura administracji samorządowej szczebla gminnego składa się z 107 sołectw i 162 miejscowości, w tym 157 wsi. W skład powiatu pilskiego, który obsługiwany jest przez Komendę Powiatową Policji w Pile, wchodzi łącznie 9 gmin.

(KWP / podkom. Żaneta Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MonikaMonika

0 2

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - https://wyspakobiet.eu/monia25 11:23, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA