Zamknij
REKLAMA

Seniorzy coraz chętniej korzystają z płatności mobilnych

16:20, 18.01.2022 | M. Nowicka
Skomentuj
REKLAMA

Zakupy online to nie tylko przywilej zarezerwowany dla najmłodszych użytkowników internetu. Obecnie osoby starsze coraz chętniej odwiedzają wirtualne sklepy. Zgodnie z raportem CBOS odsetek klientów kupujących w sieci w grupie wiekowej powyżej 65 roku życia wyniósł 36%.


Dla wielu osób korzystanie z tego kanału sprzedaży stało się normalnością, a nie tylko tymczasowym wyborem. Dużym ułatwieniem jest wprowadzenie na rynek nowoczesnych metod płatności, które są powszechnie dostępne i mniej skomplikowane w obsłudze niż karty kredytowe, czy tradycyjne przelewy bankowe. Przykładem mogą być mobilne płatności online Blik, które są obecne na krajowym rynku już od 2013 roku. W okresie zagrożenia pandemicznego zdobyły one jeszcze większą popularność, do tego stopnia, że obecnie można korzystać z Blik kasyno, a także w innych portalach oferujących rozrywkę online.

Metoda błyskawicznych płatności mobilnych została stworzona dzięki inicjatywie największych polskich banków. Powołały one do życia spółkę Polski Standard Płatności, odpowiedzialną za budowę systemu Blik. Wskutek jej działalności powstała aplikacja, dzięki której konsumenci mogą realizować w bardzo prosty sposób, szybko, tanio i bezpieczne bezgotówkowe zakupy w punktach stacjonarnych i online. Dziś z Blik korzysta regularnie  ponad 9 milionów Polaków. Według raportów już dwa lata temu liczba transakcji zrealizowanych z Blik przekroczyła ilość operacji wykonanych kartami kredytowymi na terenie Polski.

Działanie systemu Blik opiera się na bardzo prostej zasadzie. Klient podaje numer telefonu w miejscu zakupu, a w swojej aplikacji bankowej sprawdza numer Blik. Jest to unikalny, ważny tylko przez określony czas, 6-cyfrowy kod będący kombinacją cyfr. Należy go przepisać na stronie sklepu, a płatność zostaje zrealizowana natychmiast. Całość procesu jest nieskomplikowana i bardzo szybka. Każdy z pewnością może nauczyć się obsługi tego systemu płatności w ciągu kilku chwil. Kupujący nie ponosi żadnych kosztów związanych z użytkowaniem Blik. System jest również bardzo bezpieczny. Użytkownik nie podaje żadnych numerów konta, haseł, kodów PIN, czy też kodów weryfikacyjnych CVV/CVC.

(M. Nowicka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%