Zamknij
REKLAMA

Bądźmy uważni, bo poezja będzie wszędzie!

08:48, 11.05.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 13-31 maja odbędzie się 18. edycja Nadnoteckich Dni Literatury, promujących regionalne środowisko literackie i młode talenty.

- W ramach wydarzenia będziemy uwalniali  poezję z okładek książek i szuflad, powstanie galeria wierszy chodnikowych oraz poetyckie ogłoszenia.  Na chodnikach, w miejscach uczęszczanych, w różnych częściach miasta, zostaną umieszczone fragmenty wierszy lokalnych poetów. Wiersze będą malowane kredą w sprayu, ich trwałość na chodniku to ok. dwa miesiące. Ogłoszenia z fragmentami wierszy zostaną umieszczone w autobusach, z możliwością oderwania wiersza i zabrania go ze sobą. Bądźmy więc uważni, bo poezja będzie wszędzie - informuje Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile.

Wiersze w całości będzie można przeczytać na stronie internetowej biblioteki i profilu na facebooku pod wspólnym tytułem "Jeden wiersz" (w układzie alfabetycznym), czytelnicy będą mogli je kopiować, przesyłać i drukować.

- Do udziału zaprosiliśmy wszystkich twórców, którzy mają w swoim dorobku jeden lub więcej tomików poetyckich, a także tych, którzy są laureatami konkursów literackich, ale - do tej pory - piszą do szuflady.

Galeria i ogłoszenia mogą zaistnieć w przestrzeni miejskiej dzięki życzliwości i bardzo dobrej współpracy biblioteki z Zarządem Dróg i Zieleni w Pile oraz Miejskim Zakładem Komunikacji w Pile.

Wspólną przestrzenią do osobistego spotkania twórców z czytelnikami będzie Biblioteka Główna - 22 maja o godzinie 18.00. W pierwszej części spotkania wystąpi poznański zespół Arete, wykonujący autorską piosenkę literacką. W drugiej części zaplanowano literacką wymianę myśli i słów. Twórcy będą wypowiadali się poprzez swoje utwory.

- Mamy nadzieję, że efektem spotkania będzie jeden eklektyczny utwór złożony z wielu gatunków literackich, głosów, emocji, idei. W ostatniej części zaplanowano luźne, indywidualne rozmowy i sprzedaż książek. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie fotorelacja z tworzenia galerii wierszy chodnikowych i poetyckich ogłoszeń. Swój udział w spotkaniu potwierdzili Jerzy Utkin, Henryk Liszkiewicz, Mieczysław Ślesicki, Bogusław Chmiel, Elżbieta Wasyłyk, Anna Dalia Słowińska, Edmund Miscari Czynszak, Waldemar Jagliński, Edyta Kin, Dominika Wróbel, Katarzyna Olter (z wierszami mamy Klary), Ewa Nowakowska, Katarzyna Troszczyńska, Karolina Głogowska, Zuzanna Przeworska, Dorota Nina Semenov, Monika Parda, Agnieszka Świderska, Grażyna Tylka (z wierszami syna Macieja), Ewelina Wyrzykowska, Tadeusz Wyrwa-Krzyżański - dodaje Joanna Wyrwa-Krzyżańska.

 

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA