Zamknij
REKLAMA

Książka jest OK! z Elizą Piotrowską

14:35, 03.09.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Eliza Piotrowska, pochodząca z Wyrzyska autorka książek dla dzieci, będzie bohaterką kolejnego wydarzenia w ramach działań społecznych i artystycznych pn. "Książka jest Ok!".

Odbędą się dwa spotkania: 13 września o godzinie 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Dziembówku oraz 14 września o godzinie 11.00 w oddziale dla dzieci pilskiej biblioteki (ul. Staromiejska 14).

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W latach 2001-2003 pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą, przedsięwzięcie wyróżnione w Konkursie Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Od 2011 roku mieszka w Brazylii.

W końcu lat 80. wieku została dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, dzięki której jej wiersze zaczęły pojawiać się w czasopismach dla dzieci i młodzieży oraz antologiach młodych poetów. W latach 90. była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych), organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow, zrzeszającej młodych, utalentowanych poetów z całej Polski. Współpracuje z czasopismami dla dzieci ("Świerszczyk", "Mały Przewodnik Katolicki", w latach 2004-2009 "Miś") i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej ("Guliwer", "Ryms"). Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Patronat honorowy na wydarzeniem mają starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezydent Piły Piotr Głowski.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone