Zamknij
REKLAMA

Barbara Taterka - spotkanie w Klubie Dialog

18:46, 26.01.2022 | fp
Skomentuj praca Barbary Taterki
REKLAMA

Działający przy Regionalnym Centrum Kultury w Pile Klub Dialog zaprasza na spotkanie z Barbara Taterką i wernisaż " W oczekiwaniu…”

Barbara Taterka należy do tych twórców, którzy jako młodzi ludzie nie mieli możliwości zdobycia wykształcenia w zakresie malarstwa. Została najpierw żoną i matką oraz zajęła się pracą zawodową. Jej pragnienie sztuki było jednak tak silne, że w końcu - osiemnaście lat temu - zaczęła uczęszczać na zajęcia plastyczne, najpierw w Domu Seniora, a później w pracowni plastycznej prowadzonej przez Ewę Podolak przy BWAiUP w Pile.

Ćwiczenia rysunkowe z natury i interpretacje dzieł dawnych mistrzów sprzyjały rozwijaniu jej sposobu myślenia o sztuce. Oprócz Ewy Podolak jej nauczycielem był Janusz Argasiński, a od trzech lat jest pod opieką prof. Elżbiety Wasyłyk.

Malarstwo jest jej ogromną pasją i radością życia, co znajduje odzwierciedlenie w rozświetlonych słońcem pejzażach leśnych, ogrodach i łąkach pełnych polnych kwiatów zamkniętych w formacie płótna. Od wielu lat uczestniczy w wystawach grupy w BWAiUP oraz działaniach i wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wernisaż odbędzie się 2 lutego o godzinie 19.00 w RCK w Pile. Wstęp wolny.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%