Zamknij
REKLAMA

Dzień Technika w ZST W Trzciance

10:53, 13.03.2019 | Andrzej Lewandowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Andrzej Lewandowicz

W Zespole Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance jak co roku zorganizowano Dzień Technika.

Z uwagi na dużą ilość zaproszonych gości, inauguracja uroczystości rozpoczęła się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej. W wydarzeniu wzięło udział szereg firm prywatnych, które miały swoje ekspozycje i pokazy w klasach oraz terenie warsztatów szkolnych. I tak w sali nr 10 zapoznać można się było  z projektowaniem budynków energooszczędnych i bezpieczeństwem pracy na budowie (ekspozycja produktowa firmy Steico , Kentech Sebastian Kęciński - Trzcianka, PWSZ Piła). Korytarz na I piętrze przy sali nr 13 zajmował symulator nauki jazdy. W sali nr 15 prezentowano komputerowe programy wspomagające pracę warsztatu samochodowego (stanowisko modułowej instalacji elektrycznej pojazdu, stanowisko czujników elektronicznych systemów sterowania, pokaz pracy sondy lambda, pokaz budowy silników spalinowych - PWSZ Piła). Kolejne sale poświęcone były: nr 22 łożyskom - rodzaje i zastosowanie łożysk w przemyśle i nie tylko (firma Albeco), nr 23 Hydro Extrusion Poland Sp z o.o., sala nr 26 - galeria szkolna prac artystycznych uczniów, sala nr 28 - wystawa "Nasza szkoła wczoraj i dziś", nr 31 - pokaz wykorzystanie techniki komputerowej w nauce języka niemieckiego, nr 32 - pokaz światło i dźwięk, nr 35 - projektowanie na platformie Unity 3D, nr 36 - ekspozycja firmy Copal z Trzcianki.

W auli i na korytarzach wyeksponowano bardzo twórcze prace uczniów ZST w Trzciance. Na korytarzach wystawiły się także Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego w Pile, PWSZ w Wałczu oraz firma Gibas Service Center. W warsztatach ZST na stacji diagnostycznej odbył się pokaz samochodów retro: VW Garbus Nestor Baron, Ford Hot Rod cabrio. Swoje stoisko miała tam też firma Auto Park Zofia Szcześniak, którą reprezentował absolwent trzcianeckiej szkoły Dariusz Krawczyk, kierownik serwisu Skody w Pile. Na boisku szkolnym drużyna WOPR "Anioły" Trzcianka zaprezentowała sprzęt ratowniczy, było też stanowisko straży pożarnej.

W trzcianeckim ZST aktualne kierunki nauczania to: technik budownictwa, technik pojazdów samochodowych, technik spedytor, technik informatyk, technik elektronik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Z ofertą ZST zapoznali się uczniowie szkół podstawowych z Trzcianki, Siedliska, Białej, Łomnicy, Katolicka Szkoły Podstawowej w Trzciance i MOS Biała.

REKLAMA
(Andrzej Lewandowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone