Zamknij
REKLAMA

Kolejne pielęgniarki opuszczają ANS z dyplomem

13:21, 29.06.2022 | Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile
Skomentuj fot. ANS w Pile
REKLAMA

W tym roku medyczny rynek pracy zyska 30 doskonale wykształconych pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy właśnie zakończyli edukację w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Ponadto 30 już pracujących pielęgniarek uzupełniło wykształcenie na studiach magisterskich.

Lata studiów na pielęgniarstwie, to godziny spędzone na wykładach i praktykach szpitalnych na oddziałach: internistycznym, chirurgii, pediatrii, neurologii, położnictwie i ginekologii, anestezjologii i intensywnej terapii, geriatrii, psychiatrii, opiece paliatywnej oraz w podstawowej opiece zdrowotnej.

Do tego dochodziły ćwiczenia nowych umiejętności w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych ANS w Pile. To właśnie tutaj studenci mogli ćwiczyć postępowania z przypadkami skomplikowanymi i rzadkimi. Wszystko to, odbywało się w bezpiecznym otoczeniu, w którym popełnienie błędu nie powodowało krzywdy pacjenta. Zajęcia w CSM były nagrywane i omawiane z wykładowcami, aby jak najlepiej przygotować się do pomocy pacjentowi w realnych warunkach.

- Przez 3 lata miałem okazję rozwijać swoje pasje. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze dydaktycznej, zdobywałem wiedzę i umiejętności, które mogłem doskonalić w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych i teraz wykorzystywać w obecnym zawodzie pielęgniarza. Ważne jest to, że w pilskiej ANS traktowany jesteś jak członek wielkiej rodziny, a nie jak kolejny numer w albumie. Gdy potrzebujesz pomocy, zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do Ciebie pomocna dłoń. Gdy dziś spotykam wykładowców w mojej obecnej pracy, w szpitalu, to wracają najlepsze wspomnienia. Dlatego też, zrobiłem kolejny krok i zapisałem się na studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Dzięki temu będę mógł pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności oraz na nowo być członkiem uczelni. Poznałem tutaj cudownych ludzi - podkreśla Mateusz Rypuła, ubiegłoroczny absolwent pielęgniarstwa i obecny student.

Uczelnia jest pewna, że doskonale wykształciła swoją młodą kadrę, co potwierdziła też Krajowa Rada Akredytacyjna Szkół Pielęgniarek i Położnych, która przyznała kierunkowi pielęgniarstwo akredytacją na kolejnych 5 lat!

Dlatego też wykładowcy już teraz zapraszają na studia na tym wyjątkowym kierunku.

(Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SuperSuper

0 2

👍 15:40, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

będzie komubędzie komu

0 2

założyć Dudzie cewnik na sznurówkę 🤣 15:59, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%