Zamknij
REKLAMA

Trwa modernizacja drogi powiatowej z Zawady do Piły

08:31, 12.03.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Mocno zaawansowane są już prace przy modernizacji blisko 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1173P Zawada-Piła.

Od 17 lutego do 2 marca prace skupiały się na budowie systemów odwodnienia drogi. Wykonano łącznie 6 układów retencyjno-rozsączających, do których będą spływały wody opadowe i roztopowe.

Równolegle ekipa budowlana w wielu miejscach buduje chodnik, krawężniki i obrzeża.

- Zaawansowanie tych prac wynosi około 50 procent. Pogoda sprzyja, więc prowadzone są one zgodnie z planem - mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Na początku marca ruszyły również prace ziemne związane z budową chodników, które będą pełniły funkcję peronów autobusowych.

Remont obejmie odcinek drogi od ulicy Kamiennej w Pile w kierunku Zawady, do miejsca na terenie gminy Szydłowo, które zostało już przebudowane przez Powiat Pilski w latach 2016-2018. Droga będzie miała nową nawierzchnię i oznakowanie. W tzw. nowej Zawadzie, gdzie znajduje się duże osiedle mieszkaniowe, powstaną chodniki, bezpieczne przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Po wykonaniu remontu cały odcinek drogi powiatowej nr 1173P Zawada-Piła na terenie gminy Szydłowo będzie znacznie bezpieczniejszy dla mieszkańców, podniesie się również komfort jazdy kierowców.

Całkowity koszt remontu wynosi 2,2 mln zł. Koniec prac zaplanowano na połowę czerwca tego roku. Wykonawcą przebudowy drogi jest spółka Redon Nakło. Inwestycję finansuje Powiat Pilski, a na to zadanie pozyskał 1,2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

[ZT]15076[/ZT]

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

kotkot

2 3

Ciekawe do oglądania ilu jeszcze swoich foci obaj panowie nas jeszcze zmuszą przy okazji przebudowy drogi? 10:16, 12.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

1 2

Do kot: tia bo powinien być król Piotr i ktoś z przybocznych, nie ? Eh ty raczej jesteś pies 11:21, 12.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA