Zamknij
REKLAMA

Most w Żuławce trafił do rządowego programu "Mosty dla regionów"

15:11, 27.11.2020 | UMWW
Skomentuj
REKLAMA

Budowy dwóch z sześciu mostów w Wielkopolsce, które zgłosił Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu do rządowego programu "Mosty dla regionów", otrzymały dofinansowanie. Jednym z nich jest most na Noteci w Żuławce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 242.

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, podkreśla, że rządowa pomoc dla realizacji inwestycji mostowych jest ważna i potrzebna.

- Samorząd województwa wielkopolskiego zrealizował już budowę nowego mostu na Warcie w Międzychodzie, właśnie powstaje most w Rogalinku, a w ramach budowy obwodnicy Wronek również tam na Warcie będzie nowa przeprawa mostowa. Cieszymy się zatem z rządowego wsparcia na przeprowadzenie kolejnych potrzebnych inwestycji.

Dotacja na budowę mostu w Żuławce zostanie przeznaczona na przygotowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami przepisów środowiskowych, a następnie projektu budowlanego. Realne koszty realizacji tego zadania poznamy dopiero po przygotowaniu dokumentacji projektowej. Most będzie miał około 50 m długości i 14,5 m szerokości. Powstaną także drogi dojazdowe i chodniki, co zwiększy i zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.

Most w Żuławce czeka na remont od ponad 20 lat. To ważna komunikacyjna i turystyczna przeprawa, łącząca północną i południową część województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Ma znaczenie również dla gospodarki i handlu, gdyż znajduje się między dwoma ważnymi drogami krajowymi: DK 11 i DK5.

- Kilka miesięcy temu zostało podpisane porozumienie na przygotowanie inwestycji na Noteci w Ciszkowie, a teraz mamy dofinansowanie dla mostu w Żuławce. Ten most wymaga interwencji - podsumowuje wicemarszałek Wojciech Jankowiak. - Uwzględnialiśmy go w naszych planach, jednak teraz, dzięki wsparciu, będzie można przeprowadzić to zadanie znacznie szybciej ku zadowoleniu mieszkańców nie tylko gminy Wyrzysk, ale i całej Wielkopolski.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu w ramach programu "Mosty dla regionów" zgłosił także cztery inne lokalizacje, które nie uzyskały dofinansowania. Były to przeprawy w Sierakowie (DW 133), Czarnkowie (DW 178), Ślesinie (DW 263) i Białośliwiu (DW 190).

(UMWW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA