Zamknij
REKLAMA

Zaczął się remont. Drogowcy weszli na Kamienną

17:31, 13.05.2022 | Powiat Pilski
Skomentuj fot. Powiat Pilski
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu ruszył remont ulicy Kamiennej w Pile. To długo oczekiwana inwestycja nie tylko przez mieszkańców osiedla Gładyszewo.

Prace rozpoczęły się zaledwie po kilku miesiącach od wypowiedzeniu przez prezydenta Piły Piotra Głowskiego obowiązującego od 2008 roku porozumienia w sprawie zarządzania przez Gminę Piła drogami powiatowymi na terenie miasta. W efekcie tej decyzji od tego roku drogi powiatowe w Pile, w tym zaniedbana przez lata ulica Kamienna, wróciły pod zarząd Powiatu.

- Na czas remontu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Prace będą prowadzone etapami, w pierwszej kolejności wykonane zostaną zjazdy i chodniki, które będą pełniły funkcję peronów autobusowych - informuje starosta Eligiusz Komarowski.

- Wbrew temu, co kilka tygodni temu mówił włodarz gminy Piła, Powiat Pilski ogłaszając przetarg na przebudowę ulicy Kamiennej w żaden sposób nie obniżył standardu wykonania tej inwestycji. Prace prowadzimy zgodnie z projektem zrealizowanym na zlecenie Gminy Piła, a opłaconym przez nasz samorząd, i parametry drogi nie zmieniły się nawet o centymetr - zapewnia starosta. - W ramach tej inwestycji chcieliśmy od razu wybudować również ścieżkę rowerową, ale nie pozwala nam na to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który uchwala Rada Miasta w Pile. Jeśli tylko zostanie on zmieniony, od razy przystąpimy do prac projektowych.

Eligiusz Komarowski poinformował także o tym, że zwrócił się do marszałka województwa wielkopolskiego z wnioskiem o uwzględnienie w planach inwestycyjnych przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 179 z ulicami Kamienną i Wypoczynkową.

- Chodzi o to, by usprawnić ruch w tym miejscu. Liczymy na pozytywne dla mieszkańców rozwiązanie tej sprawy. Bezpieczeństwo i komfort podróżowania to jeden z moich priorytetów - dodaje starosta.

(Powiat Pilski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

SuperSuper

2 3

Pan starosta Komarowski, to wspaniały człowiek❤️ chce jak najlepiej dla mieszkańców, a prezydent Głowski, to stary PeOwiec. U niego tak jak i u senatora Grodzkiego, to tylko pieniądz w kieszeni się liczy.🙁 19:38, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rykhienrykhien

1 0

A kiedy On pracuje? 11:20, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rhrh

0 3

Precz z kaczyzmem ! ! ! 11:23, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

1 0

A Głowski to skończy w końcu kiedyś ten remont ul.Bydgoskiej czy jeszcze kilka lat tak będzie rozbabrana? Kuźwa ile lat można remontować kawałek ulicy w środku miasta... 06:57, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%