Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:17, 27.01.2023
Krótki urlop, romantyczny wypad we dwoje czy długi weekend to doskonałe okazje, by wybrać się na kilkudniową wycieczkę do jednego z popularnych miast. City Breaki, czyli trwające od 3 do 5 dni podróże nastawione na zwiedzanie miast, poznawanie lokalnej kuchni czy po prostu odpoczynek to teraz jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
REKLAMA
08:00, 27.01.2023
Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć w sposób profesjonalny bez konieczności posiadania fizycznego biura. Oferuje prestiżowy adres, obsługę poczty i korespondencji oraz inne usługi. Dzięki wirtualnemu biuru przedsiębiorcy mogą czerpać korzyści z posiadania ugruntowanej firmy, unikając jednocześnie wad tradycyjnych biur, takich jak koszty ogólne.
2
18:38, 26.01.2023
Z początkiem roku przychodzi czas na podsumowania tego poprzedniego, refleksje, myślenie o tym, co w ciągu tych 12 miesięcy można było zrobić inaczej, poprawić, ale też o tym, z czego jesteśmy zadowoleni. Jako jeden z największych zakładów w regionie, jesteśmy dumni, że możemy poszczycić się tak dużym zaangażowaniem pracowników w życie lokalnej społeczności. Bardzo lubimy działać lokalnie i wspierać miejscową społeczność oraz ważne dla nas wartości. W 2022 staraliśmy się budować relacje z lokalnymi mieszkańcami, skupiając się głównie na młodzieży i studentach, otaczającym nas środowisku oraz osobami w potrzebie.
14:48, 26.01.2023
Koc elektryczny to bardzo przydatny zakup na zimowe dni. Dzięki niemu można się szybko ogrzać po spacerze w mroźne popołudnie, umilić sobie wieczór przy oglądaniu telewizji, a także zagwarantować komfortowy sen. Zobacz, jakie są rodzaje koców, jak wybrać ten najlepszy i jakich zasad przestrzegać, by używanie koca było bezpieczne.
12:53, 26.01.2023
Naprawa komputerów to niezbędna usługa zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Może pomóc w utrzymaniu płynnego i wydajnego działania komputera, a także w zapobieganiu kosztownym przestojom. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naprawy laptopa, komputera stacjonarnego czy serwera, dostępnych jest wiele usług naprawy komputerów, które zaspokoją Twoje potrzeby.
09:23, 26.01.2023
W tym roku, podczas 31. Finału, po raz trzeci serca marki Lovela i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiją tym samym, gorącym rytmem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych i dużych Lovela kolejny raz łączy siły z WOŚP, dokładając cegiełkę w walce z groźną dla życia sepsą. Za pomocą platformy Allegro każdy może wesprzeć zbiórkę poprzez zakup charytatywnego, emocjonalnego e-booka pełnego wskazówek dotyczących rodzicielstwa.
REKLAMA
08:23, 24.01.2023
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
07:12, 24.01.2023
Osuszanie budynku i zabezpieczenie przed wilgocią to kluczowe kwestie dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców oraz trwałości budynku. Wilgoć w pomieszczeniach może prowadzić do powstawania pleśni, grzybów i innych uszkodzeń fizycznych, a także do problemów zdrowotnych dla ludzi. Dlatego też ważne jest, aby znaleźć skuteczne rozwiązania, które pozwolą na usunięcie wilgoci i zabezpieczenie budynku przed jej powrotem.
00:00, 23.01.2023
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła specjalne telecentrum dedykowane dla lekarzy oraz dentystów, którzy uzyskali swoje kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej, między innymi z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer, otrzyma wyczerpujące informacje na temat procedur oraz dokumentów niezbędnych do otrzymania tymczasowej licencji lekarskiej uprawniającej do podjęcia praktyki lekarskiej na terytorium Rzeczypospolitej.
11:29, 19.01.2023
Street workout to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej, polegająca na wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń siłowych i kondycyjnych na zewnątrz, zwykle na specjalnie przystosowanych do tego celu urządzeniach znajdujących się na ulicach miast. Uprawianie tego jest świetnym sposobem na poprawę ogólnej kondycji i wyglądu ciała, jednak ma również szereg innych korzyści dla zdrowia i samopoczucia. W artykule skupimy się na tym, jak street workout może pomóc w relaksacji oraz redukcji stresu.
13:50, 18.01.2023
Sztuczna inteligencja coraz mocniej wspiera klientów w zakupach e-commerce. Inteligentne wózki, wirtualna asystentka czy skrytki do odbioru zakupów rozpoznające klienta na podstawie jego twarzy – takie rozwiązania testuje w swoim „laboratorium” Centrum Informatyczne Rossmanna.
REKLAMA