Policjanci podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje, szczególnie teraz gdy szybko zapadał zmrok, a średnia dobowa temperatura powietrza spada poniżej zera. Zdarza się, że dostajemy informacje o osobach, które zasnęły na chodniku, czy mają problemy z dotarciem do domu. Pamiętajmy! Taka informacja może uratować życie!
Kilka dni temu po godzinie 23. do oficera dyżurnego KPP w Złotowie zadzwonił mieszkaniec Krajenki z informacją, że niedaleko sklepu spożywczego leży mężczyzna.
Krajeńscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jeden z policjantów sprawdził funkcje życiowe leżącego na śniegu mężczyzny.
W rozmowie z 38-latkiem mundurowi ustalili, że wcześniej spożywał alkohol, przesadził z jego ilością i nie ma siły by wrócić do domu.
Z uwagi na ujemną temperaturę i okoliczności w jakich się znalazł, funkcjonariusze odwieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie dalszą opiekę zapewniła rodzina nietrzeźwego.
Kolejny telefon o osobie przebywającej na mrozie i potrzebującej pomocy oficer dyżurny złotowskiej Policji otrzymał nazajutrz po południu.
Tym razem w Jastrowiu, w okolicach wiaduktu kolejowego, miał leżeć na ziemi mężczyzna. Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a z uwagi na to że leżał na mrozie, jego organizm był mocno wyziębiony.
51-letni mieszkaniec Jastrowia nie był w stanie wyjaśnić dlaczego znalazł się w takich okolicznościach, nie potrafił nawet podać swoich danych osobowych.
Dopiero gdy się ogrzał, stał się bardziej kontaktowy i przekazał policjantom swoje dane oraz wyjaśnił co się wydarzyło. Funkcjonariusze przetransportowali go do domu.
Dzięki zainteresowaniu się losem drugiego człowieka i właściwej reakcji mieszkańców, obaj mężczyźni bezpiecznie trafili do swoich domów.
co robić19:53, 24.11.2022
Mam mieszane uczucia, z jednej strony mogę uratować życie człowiekowi a z drugiej wyjdę na jakiegoś (tfu) konfidenta bo pojedzie prze ze mnie na izbę wytrzeźwień i dowalą mu jeszcze po drodze z dwa mandaciki np. za picie w miejscu publicznym i zakłócanie porządku (to prawda!) żeby wyrobić normę ustaloną przez komendanta, ciężko żyć w Polsce... ????
VERSO06:28, 25.11.2022
Ani w Jastrowiu ani w Złotowie ani w Pile nie ma izby wytrzeźwień, a mandatu za picie w miejscu publicznym nie dostanie bo nie został na tym przyłapany.
jajo02:12, 26.11.2022
verso pajacu w Pile jest teraz policyjna izba, a po drugie to pały takim bezdomnym najczęściej wpisują lewe mandaty bo wiedzą że i tak nie będzie walczył o prawdę, a awans zawszę się przyda, dziadygo niedouczony
Menel jajo19:45, 29.11.2022
To jednak zna życie z autopsji
p20:06, 24.11.2022
z sumieniem ciężko bez sumienia lżej
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowy wygląd prezbiterium kościoła w Nieżychowie
fundamentalnej prawdy wiary kościoła ginekologiczno-pedofilskiego:,,Tylko nie mów nikomu!"
brakuje tylko
19:03, 2026-06-24
Nagrodzono prace w konkursie „Cztery pory roku z OZE"
panele s.anele,Czarnek s.arnek 😠
OZE s.oze,
19:01, 2026-06-24
Pilski hejter skazany prawomocnie!
Ja mam ciągle rozterkę i rozmyślam, jak nasz Mariusz Szalbierz tyle lat cierpi katusze od Lemanowicza aż zdaje się, że wytworzył się u niego syndrom sztokholmski jedności z krzywdzicielem. Wybrał dla siebie symbolikę zbliżoną do tego skazańca. Ksywa "leman😡wicz" umajona wizerunkiem indianina zamiast literki "o" przybliża go do tego krzywdziciela permanentnego.
Janina Zygiert
18:27, 2026-06-24
To znaleźli w mięsie mielonym. Klienci mogą...
ja se kupuje kawał wieprzowiny, kawałek boczku i mielę w domu. i mam gdzieś kontrole.
klejęt
18:16, 2026-06-24