Zamknij
REKLAMA

Leżeli pijani na śniegu i mrozie!

19.33, 24.11.2022 mł. asp. Damian Pachuc Aktualizacja: 19.36, 24.11.2022
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

Policjanci podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje, szczególnie teraz gdy szybko zapadał zmrok, a średnia dobowa temperatura powietrza spada poniżej zera. Zdarza się, że dostajemy informacje o osobach, które zasnęły na chodniku, czy mają problemy z dotarciem do domu. Pamiętajmy! Taka informacja może uratować życie!

Kilka dni temu po godzinie 23. do oficera dyżurnego KPP w Złotowie zadzwonił mieszkaniec Krajenki z informacją, że niedaleko sklepu spożywczego leży mężczyzna.

Krajeńscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jeden z policjantów sprawdził funkcje życiowe leżącego na śniegu mężczyzny.

W rozmowie z 38-latkiem mundurowi ustalili, że wcześniej spożywał alkohol, przesadził z jego ilością i nie ma siły by wrócić do domu.

Z uwagi na ujemną temperaturę i okoliczności w jakich się znalazł, funkcjonariusze odwieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie dalszą opiekę zapewniła rodzina nietrzeźwego.

Kolejny telefon o osobie przebywającej na mrozie i potrzebującej pomocy oficer dyżurny złotowskiej Policji otrzymał nazajutrz po południu.

Tym razem w Jastrowiu, w okolicach wiaduktu kolejowego, miał leżeć na ziemi mężczyzna. Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a z uwagi na to że leżał na mrozie, jego organizm był mocno wyziębiony.

51-letni mieszkaniec Jastrowia nie był w stanie wyjaśnić dlaczego znalazł się w takich okolicznościach, nie potrafił nawet podać swoich danych osobowych.

Dopiero gdy się ogrzał, stał się bardziej kontaktowy i przekazał policjantom swoje dane oraz wyjaśnił co się wydarzyło. Funkcjonariusze przetransportowali go do domu.

Dzięki zainteresowaniu się losem drugiego człowieka i właściwej reakcji mieszkańców, obaj mężczyźni bezpiecznie trafili do swoich domów.

(mł. asp. Damian Pachuc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

co robićco robić

2 3

Mam mieszane uczucia, z jednej strony mogę uratować życie człowiekowi a z drugiej wyjdę na jakiegoś (tfu) konfidenta bo pojedzie prze ze mnie na izbę wytrzeźwień i dowalą mu jeszcze po drodze z dwa mandaciki np. za picie w miejscu publicznym i zakłócanie porządku (to prawda!) żeby wyrobić normę ustaloną przez komendanta, ciężko żyć w Polsce... 😡😠😡😠 19:53, 24.11.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

VERSOVERSO

2 2

Ani w Jastrowiu ani w Złotowie ani w Pile nie ma izby wytrzeźwień, a mandatu za picie w miejscu publicznym nie dostanie bo nie został na tym przyłapany. 06:28, 25.11.2022


jajojajo

3 1

verso pajacu w Pile jest teraz policyjna izba, a po drugie to pały takim bezdomnym najczęściej wpisują lewe mandaty bo wiedzą że i tak nie będzie walczył o prawdę, a awans zawszę się przyda, dziadygo niedouczony 02:12, 26.11.2022


Menel jajoMenel jajo

1 1

To jednak zna życie z autopsji 19:45, 29.11.2022


pp

2 0

z sumieniem ciężko bez sumienia lżej 20:06, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%