Zamknij
REKLAMA

Chlewnia w ogniu. Zginęło sto prosiąt i maciory

16:50, 18.11.2021 | mł. bryg. Leszek Naranowicz.
Skomentuj fot. mł. bryg. Leszek Naranowicz
REKLAMA

Wczoraj przed południem doszło do pożaru chlewni w miejscowości Ostrówki. Do działań zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Stróżewo i OSP Prosna.

Gdy ratownicy przybyli na miejsce, palił się dach chlewni, wewnątrz której znajdowała się trzoda chlewna. Strażacy weszli do budynku z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano prądy wody w natarciu (paliło się w jednym pomieszczeniu). Równocześnie rozpoczęto działania gaśnicze na dachu budynku. Po szybkim przytłumieniu pożaru przystąpiono do ewakuacji zwierząt z miejsc objętych pożarem (nie ewakuowano zwierząt z pozostałej części budynku). Jednocześnie rozpoczęto oddymianie obiektu przy użyciu wentylatorów. Dalsze działania straży pożarnej polegały na rozebraniu poszycia dachowego celem odnalezienia wszystkich źródeł ognia i dogaszenia pożaru.

W wyniku pożaru padło ok. 100 prosiąt i 14 macior. W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 10 zastępów straży pożarnej w sile 23 strażaków oraz policja.

(mł. bryg. Leszek Naranowicz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%