Zamknij
REKLAMA

Soczewki kontaktowe czy okulary - jaką metodę korekcji wzroku wybrać?

12:52, 15.02.2022 | materiał partnera

W celu przywrócenia idealnej ostrości widzenia można sięgnąć po soczewki kontaktowe lub okulary. Możliwe jest także przemienne korzystanie z obu tych rozwiązań. Każde z nich ma szereg zalet. I każde z nich umożliwia korygowanie rozmaitych wad wzroku - krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, starczowzroczności. Wybierając soczewki kontaktowe należy uwzględnić m. in. tryb noszenia - mowa o soczewkach jednodniowych lub dwutygodniowych czy miesięcznych. Z kolei podczas wyboru okularów warto zwrócić uwagę na oprawki - powinny być nie tylko modne, ale także wygodne i funkcjonalne.

Soczewki kontaktowe - idealne dla aktywnych

Wiele osób potrzebujących korekty wzroku decyduje się na soczewki kontaktowe. Dzięki rozmaitym typom soczewek - sferycznym, torycznym czy progresywnym - możliwe jest skorygowanie wielu wad wzroku. Niewątpliwą zaletą soczewek kontaktowych jest wygoda ich stosowania. Takie rozwiązanie jest idealne w wielu sytuacjach, gdy okulary się nie sprawdzają. Mowa chociażby o uprawianiu sportu - wiele osób podczas treningu zamienia okulary korekcyjne na soczewki. Kolejną taką problematyczną sytuacją jest deszcz czy śnieg - podczas opadów szkła okularowe parują i mokną. Jeśli na co dzień stosowane są okulary, a soczewki zakładane są okazyjnie, to warto zdecydować się na soczewki jednodniowe, które zakłada się jednorazowo i wyrzuca po zdjęciu. Natomiast osoby stale noszące soczewki zazwyczaj decydują się na soczewki wielokrotnego użytku. Taka opcja jest bardziej ekonomiczna, gdyż wystarczy zakupić jedną parę soczewek na dłuższy czas. Wybierając takie soczewki należy jedynie pamiętać o tym, że każdorazowo po ich zdjęciu należy je wyczyścić przy pomocy specjalnego płynu. Konieczne jest także przechowywanie soczewek w specjalnym pojemniczku.

Zakupu soczewek oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów można dokonać w jednym z największych sklepów internetowych z soczewkami - BezOkularow.pl. Sklep oferuje szeroki wybór soczewek najlepszych producentów, a także pojemniczki i płyny do czyszczenia. Wysyłka realizowana jest ekspresowo, a ceny są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych z soczewkami.

Jak wybrać okulary idealne?

Podczas kupna okularów korekcyjnych należy sugerować się przede wszystkim wadą wzroku i jej nasileniem. Szkła do okularów dopasowywane są w oparciu o receptę wystawioną przez okulistę lub optometrystę. Ale okulary to nie tylko szkła, ale także oprawki. Czym kierować się przy wyborze oprawek? Modne oprawki okularów powinny być dopasowane do kształtu twarzy. Najlepiej jest kierować się zasadą przeciwieństw - twarz okrągła dobrze wygląda w oprawkach kanciastych, a kwadratowa - w okrągłych. Chodzi o to, aby kształt oprawek kontrastował z rysami twarzy. Wybierając okulary korekcyjne dla kobiet lub mężczyzn można zwrócić uwagę także na kolorystkę. Wiele znanych domów mody oferuje bardzo stylowe oprawki, które poza modnym wyglądem wyróżniają się także trwałością. Takie okulary to nie tylko skuteczna metoda korekcji wzroku, ale także modny i bardzo stylowy dodatek, podkreślający wizerunek.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%