Zamknij
REKLAMA

Lokaty bankowe – ile możemy na nich zarobić?

14:19, 03.11.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera

Masz wolne środki i nie wiesz, co z nimi zrobić? Warto pomyśleć o założeniu lokaty bankowej. Ile możemy obecnie dzięki niej zyskać?

Lokaty bankowe są obecnie dość słabo oprocentowane, co wynika w szczególności z niskich stóp procentowych. Możemy zaciągać kredyty i pożyczki o niższym oprocentowaniu, ale jednocześnie zyski na lokatach nie są zbyt wysokie.

Banki kuszą jednak klientów, oferując im atrakcyjne lokaty krótkoterminowe i długoterminowe. Gdy chcemy zarobić, ale nie chcemy ryzykować, warto zdecydować się na założenie lokaty, co możemy zrobić obecnie nawet przez internet.

Oprocentowanie lokat bankowych

W ciągu ostatnich miesięcy lokaty bankowe w większości banków oscylowały wokoło 1%. Gdy chcieliśmy zarobić więcej, musieliśmy przejść do innego banku. Teraz jest podobnie. Najlepsze lokaty mogą pochwalić się oprocentowaniem rzędu 3% czy 3,5%, niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że są one dostępne na określonych warunkach.

Najlepiej oprocentowane lokaty skierowane są głównie do nowych klientów. Często dodatkowo trzeba założyć konto bankowe, które, uwaga, może być płatne. Musimy więc przeliczyć, czy założenie lokaty nam się opłaca. Ponadto pojawia się limit czasu oraz wysokości lokaty. Zwykle promocyjne lokaty są krótkoterminowe i trwają od 1 do 3 miesięcy. Ulokować możemy na ogół mniej niż 20 000 złotych. Takie warunki powodują, że na lokacie bankowej nie zarobimy zbyt dużo, ale będzie to pewny zysk.

Stali klienci banków mogą liczyć na mniej atrakcyjne propozycje od banków. Zwykle oprocentowanie wynosi od 1% do 1,5%. Czasami banki organizują promocje, które pozwalają na skorzystanie z lokat o wyższym oprocentowaniu, niemniej jednak także mają one ograniczone terminy oraz limity wpłat.

Przykładowe zarobki na lokatach:

  • lokata na 1 miesiąc w kwocie 10 000 złotych i oprocentowaniu 3,5% - zysk około 24 złotych
  • lokata na 1 miesiąc w kwocie 10 000 złotych i oprocentowaniu 1,5% - zysk około 10 złotych
  • lokata na 1 miesiąc w kwocie 10 000 złotych i oprocentowaniu 0,75% - zysk około 5 złotych

Zobacz także strony: Préstamos Personales.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%