Zamknij
REKLAMA

Drugi etap prac termomodernizacyjnych w ZK Wronki

11:23, 23.02.2021 | szer. Jolanta Żółkiewska, mjr Danuta Zielińska
Skomentuj fot. szer. Jolanta Żółkiewska, mjr Danuta Zielińska
REKLAMA

Wczoraj podpisano umowę na etap II zadania inwestycyjnego pn. "Poprawa efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii budynków Zakładu Karnego we Wronkach".

Wyłonionym w przetargu nieograniczonym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BakPol Krzysztof Bąkowski z siedzibą w Łukowie. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynków pawilonu E, F, G - Izba Chorych i Kaplica, budynku Starej Kuchni, budynku Trafostacji, Agregatu Prądotwórczego, Remizy oraz budynku Wartowni i Administracji, Biura Przepustek, Bramy, znajdujących się na terenie Zakładu Karnego we Wronkach.

Zakres prac obejmować będzie wymianę stolarki okiennej, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji oświetleniowej wykonanej w technologii energooszczędnej oraz dodatkowo w pawilonach mieszkalnych wykonanie wentylacji wywiewnej mechanicznej i instalacji ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, z których wyprodukowana energia elektryczna wykorzystywana będzie na bieżące potrzeby jednostki.

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach podziałania 1.3.1 oś priorytetowa I zmniejszenie emisyjności gospodarki na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii budynków Zakładu Karnego we Wronkach”. Inwestycja realizowana będzie w latach 2021-2023.

(szer. Jolanta Żółkiewska, mjr Danuta Zielińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%