Zamknij
REKLAMA

Uczennice ZSCKR laureatkami konkursu "Niepodległa piórem i obiektywem"

07:59, 16.02.2021 | ZSCKR
Skomentuj fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie
REKLAMA

Katarzyna Wyrobek i Julia Serwin, uczennice klasy drugiej technikum w zawodzie rolnik w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Drzymały w Brzostowie, zajęły I miejsce w ogólnokrajowym konkursie ogłoszonym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn. "Niepodległa piórem i obiektywem".

- Chciałyśmy połączyć miłość do koni z patriotyzmem, tym bardziej, że miejsce, w którym mieszkamy znajduje się blisko granicy polsko-niemieckiej. Dla nas jako dziewczyn było ważne, by pokazać, że kobiety także walczyły o niepodległość. Zdjęcie miało przedstawiać odradzającą się Polskę patrzącą z nadzieją daleko w przyszłość - powiedziała w materiale dla TVP3 Poznań Katarzyna Wyrobek, autorka zdjęcia.

Najtrudniejsze w czasie robienia zdjęć było przede wszystkim odpowiednie ustawienie siebie, jak i konia, wybór stroju i miejsca, które wybieraliśmy dwa dni przed sesją i biorąc pod uwagę, że zdjęcia były robione na początku października, było też zimno, a ja byłam na boso i w samej sukience - wspominała Julia Serwin, modelka pozująca do zdjęć.

Uczestnicy konkursu mogli wybrać jedną z trzech form wypowiedzi artystycznej: opowiadanie, wiersz bądź fotografię. Każda musiała nawiązywać do wydarzeń z lat 1918-1920, a więc do czasów Bitwy Warszawskiej - "Cudu nad Wisłą" - i tworzenia nowego, niepodległego państwa polskiego. Dziewczyny wykonały zdjęcie, które było migawką artystyczną pokazującą alegorię Polski-kobiety w kontekście Bitwy Warszawskiej. Zaakcentowały też rolę kobiet uczestniczących w walce o wolność. Kadr stanowił połączenie pasji miłości do koni i zdjęć artystycznych, które z melancholijną duszą, realizują się w szkole o profilu rolniczym.

Gala wręczenia nagród z udziałem sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z powodu pandemii odbyła się online. Organizatorzy planują wydanie publikacji z wyróżnionymi pracami oraz zorganizowanie wystawy zdjęć w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także w Narodowym Instytucie Dziedzictwa i Kultury Wsi.

TUTAJ reportaż o konkursie w TVP3 Poznań

(ZSCKR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%