Zamknij
REKLAMA

Aleksandra i Milena zasiądą w ławach poselskich

11:15, 08.05.2022 | Ryszard Sell
Skomentuj fot. SP Wyrzysk
REKLAMA

Wielkim sukcesem dla Aleksandry Bystrzyckiej i Mileny Witkowskiej z klasy 8c Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zakończyła się rekrutacja do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Uczennice decyzją kapituły konkursowej dostąpiły zaszczytu reprezentowania Wielkopolski, gminy Wyrzysk i szkoły w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. 1 czerwca wezmą udział w posiedzeniu parlamentarnym.

Temat tegorocznej rekrutacji do SDiM brzmiał: "Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki".

Najpierw należało zebrać odpowiednie materiały, przygotować filmik, opisać bohatera i przedstawić sprawozdanie. Ola i Milena podjęły się tego wyzwania.

8 marca br. gościł w szkole kombatant wojenny kapitan Józef Urbanowicz i jego wizyta stała się bodźcem do zaprezentowania działalności żołnierza wyklętego. Już podczas prelekcji weterana wojennego uczennice przeprowadziły z nim rozmowę i zwiedziły Izbę Muzealną przy szkole.

Następnie przy wsparciu Piotra Brzezinskiego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku nagrały filmik o poznanym bohaterze II wojny światowej i czasów stalinowskich w Polsce.

Później przygotowano liczne sprawozdania i opisy, które przesłano do kapituły konkursowej.

Cały projekt powstał pod nadzorem i opieką merytoryczną Ryszarda Sella.

- Jestem bardzo dumny z zaangażowania moich wychowanek w to przedsięwzięcie. W realizację zadania poświęcono mnóstwo czasu i wysiłku, jednak efekt zrekompensował wszystko. W ten sposób młode wyrzyszczanki zasiądą w ławach poselskich przy ulicy Wiejskiej w Warszawie, gdzie na co dzień posłowie uchwalają ustawy, które po podpisie Prezydenta RP są  wprowadzane w życie. To zaszczyt dla uczennic i duma dla szkoły - mówi Ryszard Sell.

(Ryszard Sell)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SuperSuper

0 3

Dziękujemy panu Ryszardowi Sellowi za naukę tak zdolnych uczennic. To zaszczyt i duma szkoły zasiąść w ławach poselskich na ul. Wiejskiej. Pani Marta Kubiak ma doświadczenie z pewnością zaopiekuję się Aleksandrą Bystrzycką i Mileną Witkowską. ❤️ 14:06, 08.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pani Kubiak pani Kubiak

2 0

pokaże jak łatwo być parlamentarzystką PiSu,selfiaczki a to z księdzem,a to z dzieciaczkiem,a to z kotkiem,emerytem,strażakiem a to z prezesem,jakiś występik w tv gdzie walnie się w Tuska,karnie podnieść łapkę w maszynce do głosowania,jakiś dytramb pochawalny skrobnąć na cześć miłościwie nam panujących,łzę krokodylą uronić nad,,poległymi"w Smoleńsku,łatwizna !🤣 20:06, 08.05.2022


REKLAMA
0%