Zamknij
REKLAMA

Najlepsi uczniowie ze stypendium starosty

17:11, 30.04.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego starosta pilski Eligiusz Komarowski przyznał stypendia dla uczniów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski za wyniki osiągnięte w nauce, sporcie i za sukcesy artystyczne.

W tym roku szkolnym starosta nagrodził 13 uczniów i razem z Markiem Kamińskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile, osobiście pogratulował im sukcesów.

- Mimo że rok szkolny 2020/2021 nie był dla was łatwy, potrafiliście zmobilizować się do ciężkiej pracy i osiągnąć sukces. Gratuluję wysokiej średniej ocen i zdobycia wysokich miejsc na olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Wśród was są także znakomici sportowcy, którzy zdobyli liczne medale. Wszyscy możecie być z siebie dumni, podobnie jak wasi rodzice i nauczyciele. Życzę wam kolejnych sukcesów – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Stypendia naukowe (średnia ocen powyżej 5,00) otrzymali: Marcin Spychalski i Jakub Kazała (Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile), Julia Gonet (I Liceum Ogólnokształcące w Pile), Olga Kwiatkowska (Zespół Szkół w Łobżenicy), Liliana Czarnecka i Maria Michalska (Zespół Szkół Budowlanych w Pile), Kamil Suszek (Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile).

Stypendia sportowe odebrali: Wojciech Drygała (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) za sukcesy w judo (I miejsce w Otwartym Pucharze Judo Seniorów, III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Judo, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo), Miłosz Zwierski (Zespół Szkół Technicznych w Pile) za sukcesy w kolarstwie przełajowym (II miejsce Północna Liga XC klasyfikacja generalna mężczyźni open, II miejsce Mistrzostwa Wielkopolski Cross Country, I miejsce klasyfikacja generalna Stevens Cyclocross Cup, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym w kategorii U23 8 miejsce), Martyna Wyroślak (Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile) za sukcesy w lekkoatletyce (I miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w biegu na 3000 m, I miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w biegu na 5000 m), Konrad Jankowski (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile) - mistrz Wielkopolski juniorów w Piłce siatkowej, najlepszy środkowy mistrzostw Wielkopolski 2021, Marcel Szymański (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile) - I miejsce w finale Wielkopolski juniorów 2021, MPV w finale Wielkopolski juniorów 2021, III miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów 2021.

Stypendium artystyczne przyznano Agacie Furtacz z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%