Zamknij
REKLAMA

Wpadnij na krajeńskie wesele! Będzie cudnie!

10:04, 14.09.2021 | Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Złotowie
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Ziemi Złotowskiej zapraszamy do Zagrody Krajeńskiej w Złotowie na spektakl "Na krajeńskim weselu", który przedstawia tradycje i obyczaje jakie panowały podczas uroczystości weselnych na początku XX na terenie Krajny.

- W sposób zgoła cudowny przeniesiemy się do domu weselnego, gdzie rodzice powitają młodą parę i towarzyszących im gości chlebem i solą, a odpowiedzialny za organizację weseliska drużba...bacikiem. Poczujemy zapach i smak weselnych potraw, zaśpiewamy, zatańczymy, wypijemy za zdrowie nowożeńców. Czy tradycje weselne Krajny z początku XX wieku odeszły w zapomnienie? Przekonaj się, przyjdź, zobacz! - zachęca Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Spektakl "Na krajeńskim weselu" jest realizowany przez Stowarzyszenie działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce -COOLturalna Tarnówka, które otrzymało dofinansowanie w ramach Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie "Wsparcie dla rozwoju lokalnego  w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach projektu grantowego pt. "Inwestujemy w dziedzictwo historyczne i kulturowe Krajny Złotowskiej". Wsparcie finansowe otrzymane od grantodawcy tj. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska.

Spektakl odbędzie się również 25 września w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce oraz 26 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce. Polecamy!

(Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Złotowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%