Zamknij
REKLAMA

Faworyt wyborów jest jeden

08:42, 12.05.2020 | Marcin Porzucek, Poseł na Sejm RP
Skomentuj
fot. Twitter Andrzej Duda
REKLAMA

Pięć lat temu Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Mimo rozpaczliwych decyzji Bronisława Komorowskiego, pod koniec maja było jasne, że mamy nowego prezydenta. Obecnie opozycja i antyrządowe media chcą pobić rekord śmieszności. "Na jakiej podstawie władza nie organizuje wyborów w terminie?" - bił po oczach kilka dni temu pasek w TVN24 po decyzji o przesunięciu terminu głosowania.

Wcześniej od wielu tygodni politycy opozycji, wyselekcjonowani eksperci i dziennikarze stacji kontestowali przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie. W stanie epidemii najważniejsze są sprawy związane z ochroną zdrowia i miejsc pracy. Nie można tracić czasu i energii na wiele miesięcy permanentnej kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że tak jak na samym początku zarazy, uda nam się doprowadzić do kompromisu. Chcemy porozumienia. Mam nadzieję, że koledzy z opozycji również będą gotowi. Choć liderem opozycji wydaje się być ktoś spoza głównego nurtu. Często pojawiał się ktoś taki. Na zwycięstwo Andrzeja Dudy politycy Platformy Obywatelskiej, Lewicy i PSL mogą sobie pozwolić. Na nowość, nawet wspieraną przez dawnych decydentów z cienia, już niekoniecznie.

Niezależnie od terminu i formy wyborów, faworyt demokratycznych wyborów jest jeden. Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys Budka grają dziś w inną grę.

(Marcin Porzucek, Poseł na Sejm RP)

Polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

Marcin Porzucek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

witcherwitcher

3 5

,,faworyt"pogrąża się coraz bardziej w ostrym cieniu mgły 🤣 21:33, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

2 0

kto pogrążył się, to się pogrążył 20:08, 15.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witcherwitcher

0 4

a w ogóle wystarczy spojrzeć w jakim gó.nie tkwimy,głowa państwa rapuje pociesznie w akcji wspierającej służbę zdrowia,a sam odebrał jej 2mld i przeznaczył na PiSdzieską szczujnię,komisarz w Sądzie Najwyższym nadużywa halucynogenów,naćpany włóczy się po Warszawie i przesyła zdjęcie swego odbytu,premier i i wice witają się z samolotem wypełnionym maskami,które są szmelcem,minister i wice biorą udział w szwindlu takimi samymi maskami jednego gów..jada,inny minister *%#)!& farmazony o Żydach i rolnikach,wszyscy są urzędnikami państwowymi,chcecie żyć w takim kraju głosujcie na Dudę ! 15:00, 16.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pp

2 0

przygadał kocioł garnkowi 21:23, 16.05.2020


REKLAMA