Zamknij
REKLAMA

Kolejne dobre wiadomości dla jednostek OSP

08:06, 25.01.2022 | Marta Kubiak, poseł na Sejm RP
Skomentuj
REKLAMA

Niedawno prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Ochotniczych Strażach Pożarnych, a tu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji płyną kolejne dobre wiadomości dla strażaków ochotników.

19 stycznia br. wiceminister MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wyniosą one łącznie 175.215 tys. zł, w tym z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA i dotacji KSRG - 164.112 tys. zł oraz ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych - 11.103 tys. zł. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów: 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi ok. 383 mln zł.

Jako posła na Sejm RP i członka podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych niezmiernie cieszy mnie fakt, że kilka jednostek OSP z mojego regionu otrzyma dofinansowanie na zakup tak bardzo potrzebnych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród tych jednostek są: OSP Zelgniewo (otrzyma dofinansowanie na zakup ciężkiego samochodu), OSP Osiek nad Notecią (ciężki samochód), OSP Krajenka (średni samochód), OSP Jastrowie (średni samochód), OSP Kleszczyna (średni samochód), OSP Wilkowo Polskie (średni samochód), OSP Kwilcz (ciężki samochód), OSP Tuchola (średni samochód), OSP Lipa ( średni samochód), OSP Słopanowo (średni samochód), OSP Miedzichowo (średni samochód), OSP Przyprostynia (średni samochód).

W swojej pracy poselskiej poznałam wielu wspaniałych strażaków, stąd cieszy mnie każde wsparcie, jakie otrzymuje ta grupa zawodowa. Wierzę, że nowe samochody spełnią oczekiwania druhów i wspomogą ich w realizowaniu ważnej i trudnej misji społecznej, jaką jest ratowanie życia i mienia ludzkiego. Życzę samych sukcesów w wypełnianiu zadań i satysfakcji z pełnionej służby. Niech św. Florian - patron strażaków - otacza Was zawsze swoją opieką i wstawiennictwem we wszelkich Waszych działaniach!

(Marta Kubiak, poseł na Sejm RP)

Pilanka od urodzenia. Polityk, politolog i działaczka samorządowa. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji.

Marta Kubiak

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KpinaKpina

6 0

W gminie Wyrzysk jest już kilkanaście samochodów pożarniczych brakuje czynnika ludzkiego. Już teraz jest problem z obsadami do wyjazdu. A utrzymanie takiego samochodu też kosztuje nie mało. Więc po co następny. Prawdopodobnie PSP nie ma tylu pojazdów co wyrzysk 11:20, 25.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witcherwitcher

2 2

bardziej komiczny jest tylko konterfekt Macierewicza z modelem helikopterka w rączce 🤣 11:42, 25.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Markiza DemandiacMarkiza Demandiac

0 0

Znany jest witchero podobny oszołom lewacki noszący model helikoptera w miejscu, gdzie normalni ludzie mają włosy głowowe. 17:07, 01.03.2022


SuperSuper

0 0

❤️🙂👍 23:28, 25.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%