Zamknij
REKLAMA

Marcin Kydryński będzie gościem Klubu "Dialog"

16.48, 05.09.2022 RCK Piła
Skomentuj
REKLAMA

Klub "Dialog" RCK w Pile zaprasza 14 września na spotkanie z Marcinem Kydryńskim.

Marcin Kydryński to radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja "Siesta" została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.

Odszedł z rozgłośni w maju 2020 roku w geście protestu przeciwko przejęciu programu przez polityków partii rządzącej.

Od lipca 2020 roku prowadzi autorską audycję "Pora Siesty" w Radiu Nowy Świat.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w "National Geographic"; był pierwszym autorem i fotografem, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich.

Napisał dziesiątki piosenek dla Anny Marii Jopek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku "Siesta Festival", a także serie koncertów "Siesta w drodze", które nawiązują do jego radiowych audycji.

Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996), "Pod Słońce" (1999), "Biel. Notatki z Afryki" (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album "Lizbona. Muzyka Moich Ulic", w 2020 r. ukazała się książka pt. "Dal", efekt czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.

Najnowsza książka "O Wschodzie" jest książką intymną, chwilami wręcz ostentacyjnie, dojmująco szczerą. Autor nazywa ją swoją duchową autobiografią. Wraca nie tylko na Wschód, ale i do świata dzieciństwa, pierwszych miłości, olśnień w sztuce i dramatu utraty najbliższych.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w sali widowiskowej RCK w Pile. Wstęp wolny.

(RCK Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OlaOla

3 1

Nie mogę się doczekać. Mam wszystkie książki- przeczytane. 20:46, 17.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%